Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen teljesítménytől lehet...

Milyen teljesítménytől lehet programozáshoz használni egy számítógépet?

Figyelt kérdés

Azok véleményét várom, akik rendszeresen programoznak, hogy milyen minimum gépigénye van a főbb programnyelveknek. Azt értem ezalatt, amivel viszonylag gyorsan, kínlódásmentesen lehet programozást tanulni, majd gyakorolni, majd esetleg dolgozni is. Nyilván azért kérdem, mert kezdetben nem tudok 300e forintot gépre költeni, de csak olyat vennék, ami legalább középtávon(min.3 év) használható. Mennyi memória, minimum hány magos, ghz-es processzor, mekkora videókártya szükséges, stb.?

A válaszokat előre is köszönöm.


2017. nov. 6. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Programozás tanuláshoz nem kell nagy gépigény. Egy viszonylag gagyi gépen is lehet. Sőt, ahogy a régi infó tanárom mondta, a programozáshoz számítógép sem szükséges.
2017. nov. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy középkategóriájú gépet még elég sokáig tudsz majd használni. Feltéve, ha nem lesznek túl nagy igényeid, de akkor majd bővíted.
2017. nov. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valójában nem ez fogja meghatározni, hogy milyen gépet vegyél, hanem hogy a szükséges op.rendszer fusson rajta. Először válaszd ki az operációs rendszert, ahhoz válassz egy minimum gépet, és az bőven elég lesz fejlesztéshez is.
2017. nov. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
..Hacsak nem video editort fejlesztesz, mert azt esetleg nem fogod tudni kipróbálni. :)
2017. nov. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Nekem most egy régi acer gépem van, gyenge proci meg minden, egyedül a memória jo benne, abból 8gb van. Igazából én egyetemen bőven elvoltam vele, illetve utana is jo volt egy darabig, de mar nagyobb otthoni projektjeim vannak, amihez erősebb gép kell. Igazából már az android fejlesztés sokat vesz ki belőle, android készülék emulalasa stb. Illetve webappokat fejlesztek meg, ami meg-meg tűrhető, de neha mar lassú a cucc, illetve minden egyéb amit futtatok rajta: Jenkins, jira, jfrog meg meg minden sz.r.


Most fogok venni egy új gépet, de az sem egy erőmű lesz, 200 ezres hp laptop, 8gb ram, ssd, i5, radeon, szóval ez mar bőven elég lesz.


Szerintem folosleges nagyon draga gépeket venned, egyszerűen nincs ra szükséged.

2017. nov. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Egy gép minél sz.rabb, annál jobb. Legalábbis programfejlesztésre. Ezt úgy hidd el, ahogy leírtam.
2017. nov. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

5-ös válaszolónak 17:44

A igaz, hogy 8 gb ram most már átlagos, de ez már azért nem olyan gyenge gép.

Már kinéztem, valószínűleg egy használt gépet fogok venni, 60ezerért: egy újabb típusú i5-ös processzor, 8gb ram, 2gb videókártya. Többek között a leírásotok alapján is, ehhez veszek még ssd-t és még egy 8gb-os ramot (32-ig bővíthető az alaplap. Ezzel elleszek pár évig. Remélem.

Köszi mindenkinek!

2017. nov. 8. 18:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, szerintem bőven tökéletes.
2017. nov. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!