Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Furi kérdés, de köze van a...

Furi kérdés, de köze van a programozáshoz. Adva van egy határidős licitálás. Pénzem elég sok van. Mi a stratégia arra, hogy az utolsó pillanatban enyém legyen a legmagasabb licit?

Figyelt kérdés
Egy könyvre licitálok a neten. Még hat nap 8 óra van hátra az utolsó licitig. Pénzem van, de nem akarok irreálisan magas árat fizetni. Hogyan biztosítsam, hogy a licit határidejének lejárta előtti utolsó pillanatban én mondhassam ki a legmagasabb árat. Köszönöm a tanácsot!
2017. jún. 27. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Tehát ha jól értem, 2 kritériumod van:

- Nem akarod, hogy rád licitáljanak

- Nem akarsz illegálisan magas árat fizetni


A probléma lényege, hogy a leütés előtti utolsó pillanatban szokott egy rahedli licit érkezni, és innentől kezdve leginkább a pingidők meg a szerencse függvénye, hogy ki teszi meg az utolsó licitet. És te pont ezt akarod elkerülni.


Megoldás:

Most rögtön megteszed a legmagasabb licitet, ami szerinted még reális. Ezzel kiejtesz mindenkit, aki alacsonyabb árat tart reálisnak. És bárki, aki rád licitál, már olyan árat fog mondani, ami számodra irreális, ezért már nem fog érdekelni az árverés.

2017. jún. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"És bárki, aki rád licitál, már olyan árat fog mondani, ami számodra irreális, ezért már nem fog érdekelni az árverés"

Én is így gondoltam, de ez feltételezi, hogy az árverés minden résztvevője racionálisan dönt. Mivel ez nem így van, nagyon is érdemes az utolsó pillanatig várni a licittel, és az utolsó pillanatban betolni, az éppen aktuális árnál magasabbat, ha az nem több, mint amit amúgy is adni kívánunk. ebay-re vannak ilyen böngészőbe illeszthető sniper plugin-ek, amik pontosan ezt csinálják.


Én szinte az összes használati tárgyamat az ebay-ről veszem, és amíg nem sniper-eltem, alig volt sikerem (mondjuk én nem használok erre programot, csak figyelem, hogy mikor jár le az aukció). Ennek szerintem az az oka, hogy ha már két ember elkezd licitálni, akkor egyikük sem akar "veszíteni", illetve a pörgő licit odavonz más licitálókat. Ha van egy aukció, amire a kutya nem licitál, akkor az valószínűleg nem egy jó bolt. És ezzel a módszerrel lehet a legjobb áron megcsípni cuccokat. Persze az eladónak szívás. (Szerintem az lenne méltányos, ha az utolsó percben jön licit, akkor még egy óráig továbbmenne az árverés, de ez nem az én bajom)


Programozási szempontból nem egy nagy kihívás a dolog... a kulcs az, hogy a script állandóan fusson: vagy aktív böngészőben, mint ahogy a legtöbb ebay-es sniper plugin, vagy egy szerveren, amit pl. otthoni torrentszervernek, vagy NASnak használsz. A script-nek kezelnie kell autentikációs adatokat, amiket többnyire sütikben tárolnak, ez sem jelent problémát.. Az a lényeg, hogy a megfelelő időben kell submittelni a licit értékét a weboldalon. Ez sem jelenthet problémát, kivéve, ha van captcha. Ez viszont weboldal függő.

2017. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... 8-10 éve még volt izgalom a sniper licitben, mert tényleg az utolsó másodpercekben pörögtek föl az aukciók, de manapság már minden cuccot több tucat eladó kínál, legtöbbször fix áron, szóval nincs már meg a feeling. Pedig nem volt rossz.
2017. jún. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Habár tényleg sok a fix áras termék, azok többnyire drágábbak, mint amikért licitálni lehet. Fix áron leginkább cégek árulnak új cuccokat, de én szívesebben vásárolok magánszemélyektől használtat. (Tudod, amikor valaki vesz egy szuper országúti bringát, de nem használja, és 2 év után 200 km-rel eladja fél/negyed áron. Ezek tipikusan licitálós árverések, mert a csóka nem tudja, hogy reálisan mennyit lehet kérni a cuccért.)
2017. jún. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!