Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan érdemes egy nagy...

Hogyan érdemes egy nagy dolgozatra programozásból felkészülni?

Figyelt kérdés

A dolgozat javából lesz. Kapni fogunk egy feladatot ami valószínűleg egy egyszerűbb terminálos játék lesz, de lehet bármi.


3 óránk lesz megoldani.


Példa feladat:

/**

* This is the game DEAL or NO DEAL.

*

* Certain pre-defined amounts will be randomly divided over a number of suitcases.

* The user will be asked to pick one of the suitcases. He will not know yet what is inside.

*

* Afterwards he will be asked to open a still unopened suitcase. The amount of the case will be presented to the user.

* Based on the amounts left in the remaining unopened cases the user will be presented an offer by the bank.

* When the user takes the offer the game is finished and it will be shown if he made the right decision.

* When there is one unopened case left and the user did not accept the banks offer. He can either:

* keep his original selected suitcase or switch the case with the last unopened case. In both scenarios the

* result of the choice will be shown.

*/


Hogyan érdemes felkészülni rá? Alap dolgokat tudom. Pl.: tudok do while loopot csinálni ha kellene, csak nem feltétlenűl tudom, hogy azt kéne-e használnom az adott helyzetben.


Gyakorlásból miket tudok csinálni? Nem kaptam nagyon gyakorló feladatokat az órán erre.


Nagyon általános dolgokat is írhattok, hogy hogyan érdemes ilyen feladatokra felkészülni :) bármi jól jön.



2017. nov. 7. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogyan? Kitűzöl magad elé egy célt (azaz: kitalálsz egy programot), és megpróbálod megvalósítani.
2017. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha terminálos játék lesz a feladat, akkor gyakorlásként készíts el otthon egy játékot.

Pl ezt:

[link]


Felváltva választanak a játékosok egy oszlopot, minden lépés után ellenőrződ, hogy nyert-e valaki.

2017. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először végigolvasom a feladatot egyben. Utána elkezdem lassabban olvasni, közben tervet készítek, papíron vagy szöveges fájlba. Ez már lehet magyarul. Utána még javítok a terven, ha szükséges. Utána lehet kódolni, ehhez a neveket az angol szöveg alapján megadni. Ha valamit nem tudsz, akkor a tanárt kell kérdezni.


Példa: Kell egy amounts tömb, kell egy suitcases tömb, ki kell sorsolni, hogy az amounts melyik eleme melyik suitcases elembe tesszük.


Kérdező, én úgy látom, hogy gond van az algoritmizálással. Gyakorolnod kell.

2017. nov. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a feladat a kecskeparadoxon általánosítása. Gyakorlásként készítsd el a kecskeparadoxont!

[link]

2017. nov. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tabaki ***** válasza:

@#4:

Én erről a kecskeparadoxonról eddig még sohasem hallottam, de most kíváncsiságból lekódoltam.

Megáll az ész, tényleg működik, köszönöm a tippet!

2017. nov. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
UPDATE: Sikerült a doga kb fél idő alatt :) Kicsit túl izgultam.
2017. nov. 10. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!