Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mikor mondhatja el valaki...

Mikor mondhatja el valaki magáról, hogy alapszinten ismer egy programozási nyelvet?

Figyelt kérdés
Sok álláshirdetésben megvan jelöle, hogy alapszintű Java/C/Python etc. ismeret elvárás/előny. Én még csak ismerkedem a programozással, de kíváncsi lennék, hogy mit értenek ezalatt. Egy emelt informatika érettségi szint például már lehet alap? Köszönöm

2017. nov. 9. 14:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%

"Egy emelt informatika érettségi szint például már lehet alap?"

Nem.

1-2 év tapasztalat valódi projektekkel.

2017. nov. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Egy pályakezdőnek nem lesz 1-2 éves tapasztalata.
2017. nov. 9. 14:51
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Egyetemen első szemeszterben nulláról eljutsz olyan szintre, hogy letudd rakni az emelet érettségit programozási feladatait....
2017. nov. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Ez egy igen jó kérdés, mert szerintem ilyen nincs. Fordított helyzetben (állásinterjúra jött hozzám, és beírta az önéletrajzába, hogy X programozási nyelvet alapszinten ismer) megkérdeztem, hogy ez mit jelent és nem tudott rá választ adni a "kolléga".

Én valahol ott húznám meg a határt, hogy ismeri (állandó googlezás nélkül) a nyelv alapvető szabályait, és az alap eszközöket (pl. ciklus, elágazás, függvény/subrutin/block/eljárás ki hogy hívja készítése, változó kezelés). Legútóbb beágyazott rendszerek programozására kerestünk assembly programozót, és ott az volt a feladat, hogy készísen egy olyan programot ami egy 100 elemű tömbbe egymás után lerakja az első 100 db. primszámot.

2017. nov. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Pontosítanám kicsit a kérdést. Azoknál a hirdetéseknél nem feltétlen a programozás a fő profil. Nekem már van egy gépészmérnök diplomám és sok olyan mérnöki állás van, aminél elvárják az alapszintű programozói tudást, például: [link]
2017. nov. 9. 17:10
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

"Legútóbb beágyazott rendszerek programozására kerestünk assembly programozót, és ott az volt a feladat, hogy készísen egy olyan programot ami egy 100 elemű tömbbe egymás után lerakja az első 100 db. primszámot."


KAMU!!!

2017. nov. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

"Egy pályakezdőnek nem lesz 1-2 éves tapasztalata."


Ezt elég rosszul tudod.

Lehet akár három év tapasztalata is. Legalábbis egy szoftvermérnöknek.

2017. nov. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Akkor az mar nem palyakezdo..:D De mint mondtam nem elsosorban IT-s allasokrol van szo.
2017. nov. 9. 20:19
 9/23 anonim ***** válasza:
5%

A friss diplomás, az szerintem erősen a pályakezdő kategóriája.

Azon túl, a programfejlesztés éppen az a terület, ahol lehet úgy is remek referenciához jutni, hogy az illető még egy napot sem dolgozott fejlesztőként sehol.

2017. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Maradjunk a tárgynál, ha lehet.
2017. nov. 9. 20:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!