Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gérard Swinnen: Tanuljunk meg...

Gérard Swinnen: Tanuljunk meg programozni Python nyelven vélemények?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről a könyvről? Mostanában kezdtem el belőle tanulni.


[link]


2017. nov. 26. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

- Pozitiv hogy magyar, mert konnyebben megerted. Viszont utana angolul egeszitsd ki / folytasd a tanulmanyaidat, mert mindenki agyfszt kap a felig angol magyaritott szakszavaktol. A szakma nyelve az angol.


- 2000-ben irodott. Azota a 3-as Python a trendi. Nem baj, csak jott sok uj erdekes nyelvi elem. Es ha nem 2-est toltesz nem fog mukodni nehany kod.


- A temakon vegigfutottam, tetszik hogy mindenbe belekostol. Termeszetesen adatbazis-fejleszto nem leszel, de legalabb kiprobalod.


- Algoritmusokat nem targyalja. Viszont ha a nyelvi elemekkel tisztaban leszel, egy nyelvfuggetlen algoritmusos konyvvel potolhatod ezt a hianyt.


- Figyelj arra, hogy ez nem egy hagyomanyos konyv amit elolvasol es mindent tudsz. A gyakorlatokat oldd vegig szamitogepen, lelkiismeretesen. Ha valami nem sikerul, olvasd vissza a fejezetet, benne lesz a megoldas.

2017. nov. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Franciául megvan a Python 3.x-es változata is. Jó könyv, de már elavult, a példákat neked kell átírnod a jelenlegi Pythonra, amihez ez a könyv nem ad segítséget.
2017. nov. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Én ezt a "kurzust" ajánlanám kezdésnek: [link]

Ad egy jó alapszintet, amire tudsz utána építkezni és tanulás közben is sok sikerélményed lehet a témakörökhöz kapcsolódó feladatok megoldása során. Én nem rég értem a végére, emelt informatika érettségi feladatokat nagyrészt megtudom már vele oldani.

2017. nov. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen azt már észrevettem, hogy nem minden úgy van ahogy ott, de azt kiguglizom.
2017. nov. 27. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!