Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen matek ismeret kell egy...

Milyen matek ismeret kell egy programozónak?

Figyelt kérdés

Tudom van olyan akinek semmilyen, de mégis rengeteg matek van az egyetemen a programozóknak is (legalább is így hallottam).


Pontosan milyen matek koncepciókat kell ismernie egy jó programozónak?



2017. nov. 27. 22:08
 1/9 anonim válasza:
100%

3d jatekokban vektorok, matrixok, koordinata geometria.

aztan van a titkositas, primszamok, elliptikus gorbek

fizika is jol jon szimulaciokhoz stb.

2017. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Magyarul minden? :) Területtől változóan mindig más?
2017. nov. 27. 22:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
"mindenről" szó sincs! területenként változik a hangsúly de a legtöbb programozó csak 1 területen mozog és még azt sem ismeri teljesen...
2017. nov. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

ilyeneket kell max tudnod Pl: 3+5

4-6

10:2

21x56

ennyi a nagy tehetség. Semmi más nem kell !

2017. nov. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, hogy milyen területen dolgozik az ember és hogy milyen eredmény a cél. Sima középiskolás matektudással is meg lehet lenni (én is így voltam sokáig) ha jó logikája van az embernek. Ott jön elő majd a komolyabb matektudás hiánya, mikor eljut az ember az optimalizálási fázisba: a logikából 3 óra alatt megírt kódrészlet mondjuk lefut 200 ciklus alatt, az ugyan ezt megfogalmazó XY matematikai tételt felhasználva meg lehetne írni 10 perc alatt olyan kódot is ami ugyanazt végrehajtja csak mondjuk 70 ciklus idő alatt. És ez a nem mindegy.

Én a matematikát úgy fogom fel, mint egy eszközt, amit már mások megalkottak. Így ha egy problémával szemben találom magam akkor elég csak elővennem az oda tartozó már meglévő információt és beillesztenem oda ahova kell. (Egyébként ezen felfogásom miatt buktam ki majdnem az egyetemről, szóval lehet nem érdemes engem figyelembe venni. - Sosem láttam értelmét megtanulni mindenféle matematikai tételt meg bizonyítást, mikor minden ott van az interneten ahonnan maximum pár perc alatt meg lehet keresni és értelmezni lehet. Nekem elég volt (és jelenleg programozóként is elég), hogy tudtam hogy nagyjából mire mi a megoldás és így már el tudtam indul.)

2017. nov. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 8-10-es skálán mennyire vagy szellemi fogyatékos?
2017. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:
100%

Fú, én ezt még optimalizálni is tudom:

8

-2

5

1176

Rohanok programozónak. Jaj, de bánom már az elvesztegetett éveket!

2017. nov. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy láttam, hogy az algoritmizálással van a legtöbb problémája a kezdő programozóknak.
2017. nov. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Változó. Például beágyazott rendszerekben fő szempont az optimális kód - kicsi és gyors. Egy játékprogramban a játéktér változatosságát és valószerűségét fraktálokkal lehet biztosítani. Fizikai/kémiai/biológiai rendszerek esetén kellhet mély analízis meg algebra. Mérnöki munkáknál evolúciós algoritmusok. stb...
2017. nov. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!