Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a legjobb egyetem és...

Melyik a legjobb egyetem és egyetemi képzés Magyarországon ha valaki programozónak akar tanulni?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazistaként érdekel...

2017. szept. 26. 19:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%

Hát...

Mai oktatási rendszert nézve egyik se. Inkább az a helyes kérdés: "Melyik a lehető legkevésbé rosszabb?"


Amúgy: nem itt fogsz megtanulni programozni, avagy programot tervezni. Bár szemlélet módot és látóteret bővít.


Én elvégeztem egy egyetemet, meg dolgozok is egy ideje, csak: olyan emberek kerülnek ki 70%-ban, hogy alap dolgokkal és fogalmakkal nincsenek tisztában.


pl.:

- mi az az ORM, avagy REST?

- CSRF mire jó?

- SQL injector hogy működik és hogy védekezel?


Cégek meg munkaerőt szeretnének, nem képzést tartani. Persze, már vannak akik elkezdtek képezni is, mert látják, hogy itt probléma lesz, ha maguknak nem csinálnak "alapanyagot".

2017. szept. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem azért tettem ki a kérdést, mert midnenképpen egyetemre akarok menni és más opciót nem is veszek figyelembe.


Nem hiszem, azt hogy az egyetem mindenre megtanít és szuper átlagon felüli programozói képességeket ad egy diploma :D csak kíváncsi vagyok melyik egyetem a legelismertebb Magyarorzságon az infromatika terén és hogy melyik szakra érdemes menni ha főleg a programozás érdekel és nem akarok rendszergazda lenni és infrastruktúrával foglalkozni.


1# Köszönöm a válaszodat, nem mondtál hülyeségeket csak a kérdésemre nem válaszoltál. Ettől függetlenűl ment a like.

2017. szept. 26. 21:00
 3/18 mar_kitiltottak válasza:
100%
A nagy nevű egyetemeken, pl BME. Azért a programozás jellemzően olyan, amit javarészben magától sajátít el az ember. Általában elmondható a műszaki képzésre, hogy 30% oktatás, 70% egyéni érdeklődés. Láttam már zseniket kijönni nevenincs egyetemekről (vagy éppen diploma nélkül), meg tökhülyéket a jó helyekről. De azért nyilván azt a 30%-ot érdemes a legjobb helyen tölteni :)
2017. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

"Én elvégeztem egy egyetemet, meg dolgozok is egy ideje, csak: olyan emberek kerülnek ki 70%-ban, hogy alap dolgokkal és fogalmakkal nincsenek tisztában."


Nem végeztél te semmiféle egyetemet, csak hazudozol össze-vissza.

2017. szept. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

BME mérnökinfó lenne az első, amit mondanék, annak ellenére, hogy én az ELTE-n 'nevelkedtem'. Sajna az ELTE IK az elmúlt egy évben azon volt, hogy minél jobbna megássa a saját sírját, úgyhogy azt már nem ajánlanám neked.


Igazából rendszeres vita egyetemi fórumokon, hogy megéri-e egyáltalán a dolog, ad-e akkora tudást, ami kompenzál az X éves képzésért, illetve nem lehetne-e messzebbre jutni ha a képzés idejét inkább önképzésre fordítod. Anyagilag nem igazán éri meg, az biztos, a diplomások minimálisan keresnek többet (átlagosan nézve) mint a diploma nélküliek. Ebben a szakmában a tudás az elsődleges mérce, aminek megléte nincs diplomához kötve. Én mindenesetre azt mondom, menj csak egyetemre, mert tanulsz olyan dolgokat, amiknek sose jutna eszedbe utánanézni, és találkozol olyan szemléletmóddal, ami a későbbiekben sokat segíthet a további fejlődésben. De csodát ne várj tőle :D

2017. szept. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
22%

"Anyagilag nem igazán éri meg, az biztos, a diplomások minimálisan keresnek többet (átlagosan nézve) mint a diploma nélküliek. "


Ja, mindössze kétszer annyit keresnek a diplomások, sokkal jobbak a lehetőségeik és a beosztásuk.

2017. szept. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
#6 Nincs így, de nyugodtan mutass forrást, ha bizonygatni akarod az igazad.
2017. szept. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7# USAra alapul, de magyar tanulmány nem hiszem, hogy létezik.


https://www.youtube.com/watch?v=bXM3a1dSIhM

2017. szept. 27. 09:24
 9/18 anonim ***** válasza:

"A beküldött kérdőívek alapján az informatika és telekommunikáció területén is jól elkülönülnek a fizetési szintek a közép- és felsőfokú végzettségűek közt. Az informtikusok jövedelme a többi szektorhoz képest egyébként is igen kedvező, de Budapesten kiemelkedően magas fizetést lehet kapni. A középfokú végzettségűeknél vidéken a jellemző informatikus jövedelem 190.000 Ft, Budapesten 367.000 Ft.

A diplomás informatikusok esetében Budapesten 450.000 forintos, vidéken 290.000 forintos bruttó fizetés fordul elő leggyakrabban. A vezetői fizetések szintén rendkívül kedvezők más szakmákhoz képest.


A telekommunikációs szektorból főleg budapesti nagyvállalatnál dolgozók küldtek be adatokat. Itt középiskolai végzettséggel 250.000 forint a jellemző fizetés, felsőfokú végzettséggel 430.000 forint. Vezetői beosztásban 550.000 forint körüli fizetést lehet elérni."

2017. szept. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#9 Két dolog:

1. Az informatikai szektor messze többet foglal magában a programozóknál.

2. Ez egy rettentő buta statisztikai kimutatás, ami nem számol a két csoport létszámbeli különbségével, és a csoportokon belül a szakmai képességek (vagy munkakör) közötti átlagos különbségekkel. Mutass ennél megalapozottabb forrást, mert ez eddig semmi.

2017. szept. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!