Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetséges iOS alkalmazás...

Lehetséges iOS alkalmazás készítése windows alatt?

Figyelt kérdés
Az xcode-t csak mac osx alatt lehet használni, próbáltam virtuális gépeken futtatni, de a virtuális gép teljesítménye pocsék, kínszenvedés bármit is csinálni úgy. Van lehetőség akár windows akár linux alatt iOS alkalmazások készítésére? Bármilyen megoldás érdekelhet, ami ingyenes és nem szükséges hozzá virtuális gép, előre is köszi

2017. dec. 3. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:

* Xamarin: [link]

* HTML5+CSS+Javascript+valamilyen keretrendszer - például ilyen a Phonegap: [link]

2017. dec. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Vannak ilyen hybrid megoldások mint a Xamarin, de ha natívan objective C-vel vagy swiftel akarsz akkor a legjobb egy Macbook Airbe vagy proba befektetni. Programozóként könnyen vissza lehet keresni egy 300-600 ezer forintos laptop árát.


A jó zenészek sem feltétlenűl 30 ezer forintos gitárral lépnek fel...

2017. dec. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hackintos is jo lehet ha passzol hozza a hardwared.
2017. dec. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 Köszi szépen, ránézek majd este


#2 ez mind igaz, de se főállású programozó nem vagyok és fél millióm sincs most új laptopra, még pár évig diák vagyok, csak egy hobbiprojekthez kellett volna valami megoldás, ezért is írtam hogy elsősorban ingyenes megoldás érdekelne

2017. dec. 4. 07:58
 5/8 A kérdező kommentje:
Ránézek majd a hackintoshra is alaposabban, amit eddig láttam az alapján talán jó lehet a gépem hozza, köszi az ötletet
2017. dec. 4. 08:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Figyelj ... Ha nem veszel Macbookot, ami persze lehet használt is. Már egy 200 ezer forintos Macbook Pron is nagyon jól fut. (persze használt)


Akkor mindenképpen valamilyen kompromisszumot kell kötnöd. A virtuális gép lassú, de csak akkor ha rossz a géped. Mi éri meg jobban? Plusz ramot venni vagy új gépet?


Hackintost is összerakhatsz, de az nehézkes és annak ellenére, hogy vannak fent útmutatók nem feltétlenűl fog jól működni és persze az is sokba kerülhet.


[link]


Még itt nézz körbe.

2017. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam én használtban is, nem csak laptopban, akár mac miniben is, de még ennyim sincs most rá, hidd el, ha lenne kb 50 ezrem, már beszereztem volna egy használt mac minit, de nincs rá keret, és a közeljövőben nem is nagyon lesz a továbbtanulás miatt.


A kompromisszummal sem lenne bajom, ha működne a virtuális gép, Asus rog g551jw-m van (i7-4720HQ, 8GB ram, GTX960M 4GB), nem hiszem hogy kevés lenne a virtuális géphez, bár ki tudja. Ezért is mondtam le erről. A hackintosht is elvetem egyelőre, megpróbálom a xamarinnal, hátha sikerül alkotni valamit, ha mégsem akkor vagy hackintosh, vagy egyenlőre napolom a dolgot és beszerzek később egy mac-et


Köszi szépen a válaszokat mindenkinek :)

2017. dec. 4. 18:11
 8/8 anonim ***** válasza:

7# Elvileg annak jónak kéne lenni a virtuális géphez. Mac OS-t még nem futattam, mert Macbook Airem van, de különféle windows servereket és win 10et igen és nekem a 8gb ram simán bírta.


Próbálgasd az a virtuális gépet :D

2017. dec. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!