Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes SZTE programtervező...

Érdemes SZTE programtervező informatika szakra mennem?

Figyelt kérdés

Harmadikos vagyok, nem vagyok ötös matekból sőt... fogalmazzunk úgy hogy erős hármas. Viszont ezt nagy részt a lustaságomnak köszönhetem. De a logikai gondolkodásom megvan (infótanár, matektanár gyakran mondja, egy országos logikai versen nemrég elég jó helyezést értem el) és érdekel a programozás is. Elég jó vagyok belőle. Sokan biztatnak hogy mennyek erre a szakra, én is ezt akarom, mert más nem igazán érdekel és ilyen területen tudnám magamat csak elképzelni. Viszont most nagyon elbizonytalanodtam, mert sokan mondták, hogy mennyire nehéz a matek... Én úgy gondolom magamról hogy ha nagyon akarom meg tudok tanulni bármit.


Nektek mi a véleményetek?


Rengeteg szorgalommal, tanulással és kitartással bárki számára elvégezhető ez a szak?



2017. dec. 4. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

Bárki számára biztos, hogy nem.

Szerintem úgy 110-es IQ kell, nem véletlen az erős lemorzsolódás sem.

2017. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok első éves az SZTE-n gépészmérnökin, szóval nekem is kell a matek.


Emellett van egy programtervezős ismerősöm a BME-n szintén első féléves.

Eddig ugyanazokat tanuljuk matekból ahogy elnézem.


Igazából a matek a legnehezebb tantárgyam, DE nem annyira nehéz, mint ahogy azt beléd tuszkolták az iskolában. Igen, nehéz, de nem lehetetlen.

Bár igazából számomra azért nehéz, mert nem csak számolásokat kérnek a vizsgán, hanem elméletet is hiba nélkül. (Azokat meg nem szeretem, de hát ez van... :D)

Viszont a középiskolás matek körülbelül gyerekjátéknak tűnik emellett, ami nekem kifejezetten tetszik, mert én sem tanultam semmit középbe. (2-3 -as voltam matekból, érettségim ötös lett azért... :D)

2017. dec. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én negyedéves vagyok SZTE PTI-n.


Amiért nagyon jó, hogy máshogy fogsz gondolkodni utána. Ha az elején el tudod választani a tanulásra és a szórakozásra szánt időt, meg lehet csinálni. Ami nehéz, az egyrészt az hogy ne pazarold el az időd a nagy szabadság miatt, másrészt hogy ne kezd el dolgozni(szerintem) ha nem muszáj, mert rájössz, hogy nagyon más a két világ.


Nekem mindenesetre hasznos, kihasználom a lehetőségeket. Nem kis dolog, hogy leendő munkatársakat ismersz meg, ha látják hogy éppen egyetemre jársz könnyebb elhelyezkedned diákként, a szakmai gyakorlati helyek elég jók (EPAM, GE például). Jó a közösségi élet mióta van gyeek club, és mindig van valamilyen rendezvény.


Én duális képzést csinálnék ha most jelentkeznék, szerintem jelenleg az éri meg a legjobban. Neked kell ezt végül eldöntened. Ha a szokásosabb képzést választod, könnyebben mehetsz MsC-re, utána PhD-ra ha érdekel az elméleti dolog.

2017. dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben voltam, mint te és az évfolyamom egyik legjobbjaként végeztem ezen az egyetemen, ezen a szakon. Tényleg csak az elhivatottság kell hozzá, szóval bátorítalak!
2017. dec. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2017. dec. 4. 20:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj, ha van elég szorgalmad még átlagos képességűnek is elég lenned. Matek egyébként se olyan sok van, mint ahogy gondolják. Én most vagyok hetedik féléves gazdinfós (nem sok különbség van a kettő szak között) és akit a programozás sem érdekel, nem is szorgalmas még az is eltudja végezni ha nem adja fel. :D
2017. dec. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Húú most megnyugtattatok! Köszönöm szépen! :)
2017. dec. 5. 15:54
 8/12 anonim válasza:

#2:

BME-n nincs ilyen szak

#6:

Nem sok különbség? Ugye csak viccelsz. Az egész szak nevetséges az informatikushoz képest.


Válaszolva a kérdésre nézd meg a tantárgyakat a szakokon amik érdekelnek, ha menne ami ott le van írva, akkor jelentkezz, ha nem akkor pedig ne, mert csak az idődet pocsékolod. Itt senki sem fogja tudni megmondani, hogy milyen szinten állsz abból, hogy hányasod van egy általunk ismeretlen középiskolában.

Abban viszont igaza van a többieknek, hogy nem olyan sok az a matek, viszont cserébe általában komolyan számonkérik, nem úgy mint a gazdinfos kollegáknak. Tisztelet a kivételnek.

2017. dec. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Ez lemaradt:

[link]


Ugyanezt nyilván megtalálod minden más egyetem minden más szakára is. Illetve mielőtt egyetemre mész tanuld meg normálisan használni a google-t, sokat fog segíteni.

2017. dec. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Abban viszont igaza van a többieknek, hogy nem olyan sok az a matek, viszont cserébe általában komolyan számonkérik, nem úgy mint a gazdinfos kollegáknak. Tisztelet a kivételnek."


Valaki nagyon mérges hogy másnak nem kell kalkulus 2-t tanulnia :D

2017. dec. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!