Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha programozó szeretnék...

Ha programozó szeretnék lenni, akkor feltétlenül programtervező informatika szakot kell végeznem, a mérnökinformatika nem jó?

Figyelt kérdés

Budapesten az Eltén van proginfó, de az túl nehéz lenne. Ezért a Pázmányra szeretnék mérnökinformatikára, mert közel van, és jókat hallottam róla. Vagy esetleg az Óbudai egyetemre. Itt a gyakorikérdeseken viszont azt olvastam, hogy ne mérnökinformatikára menjen az, aki programozó akar lenni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


Ti mit gondoltok?


2016. máj. 10. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan jelentkezz mérnökinfóra.
2016. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3 év munkaviszony után már hót mindegy, melyik egyetem melyik képzésén végeztél, csak és kizárólag pályakezdőknél számíthat valamit, de az interjúztatót ez se igazán izgatja, hanem a referenciáid és önálló egyetemi projektjeid.
2016. máj. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A NIK-ről tudom mondani, hogy ha programozni akarsz, akkor azt itt meg is kapod.

4 félév C#, 1 félév Java és lehet még egyéb, szabadon választható tárgy, pl C++.

A lényeg, hogy jelenleg elég erősen oktatják a C#-ot és az algoritmusokat (rendezések, keresések főleg, más-más adatszerkezeteket használva).

Első 2 félévben hetente 3x45 perc előadás és 3x45 perc géptermi óra, konzolon.

3. félévben 3x45 perc géptermi óra, grafikus fejlesztés (WPF).

4. félév 2x45 peres óra konzolon és WPF megoldással linq, wcf, lambda kifejezések, valamint 2x45perc+otthoni munka c#-ban írt projektfeladattal.

Ha nem mész olyan szakirányra, akkor ez lesz a programozói minimum, amit teljesíteni kell, de ez már bőven elég ahhoz, hogy szoftverfejlesztéssel foglalkozz. Konkrétan már a 2. évben sokan dolgoznak, akik csúszásban állnak.

Többi sulit nem ismerem, de azt cáfolnám ezek alapján, hogy ha programozni akarsz, akkor a mérnök infót kerüld.

2016. máj. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Csak minket szivatnak vidéken sima C-vel 3 félévig? :D
2016. máj. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!