Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Vélemények Scratch-ról?

Vélemények Scratch-ról?

Figyelt kérdés
Leginkább a hátrányai és a negatív tulajdonságok érdekelnének.

2017. dec. 7. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Mire gpndolsz? Hogy nem lehet vele operációs rendszert írni? Vagy hogy nem támogatja a funkcionális paradigmát?
2017. dec. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

scriba:

"Vagy hogy nem támogatja a funkcionális paradigmát?"

Kapaszkodj meg: vannak akik ezt is képesek - a nyelv korlátai között - megvalósítani:

[link] ;)


Kérdező: pontosan mire gondolsz?

A Scratch egyébként a célnak - gyerekek programozás oktatására - megfelelően jó nyelv, a helyén kell kezelni.

2017. dec. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Mi egyetemen Scratchel kezdtük el tanulni az alap koncepciókat. Persze, 1 hét után tovább álltunk Javára, de sok dolgot lehet ott tanulni és menő dolgokat csinálni.


Érdemes az alapokat megtanulni kezdőként ott.... Vannak nehezebb feladatok is ott....

2017. dec. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 moozygoo ***** válasza:
49%

Érdekes, játékos dolog.

Én sajnos nem egyetemre járok hanem esti felnőttoktatásban informatikai rendszerüzemeltető szakra, ahol a Scratch bennevan a tananyagban hivatalosan (olyan 1 tanóra kb. + házifeladatban 1 játékot kellett benne csinálnunk.)

Ha jól emlékszem a tanárunk valami olyasmit mondott a scratchről hogy segít kezdőknek algoritmizálást tanulni és a programozás gondolkodásába belerázódni.

Egyszer a könyvesboltban láttam egy vaskos Scratch könyvet is. Elszórakozni jó benne de sokkal izgalmasabb egy C#-ba vagy bármi másban programozási nyelvvel foglalkozni.

2017. dec. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

moozygoo: A Scratchnek - mint a Logónak - nem is a felnőtt korosztály a fő célközönsége, hanem a gyerekek (abból is inkább az általános iskolás korosztály alsóbb osztályai), ahol látványos eszközökkel motiválni kell (jó, persze vannak kivételek, van aki elboldogul a Basic/Pascal/Python/stb... nyelvvel is).


"ahol a Scratch bennevan a tananyagban hivatalosan"

A hivatalos szakmai követelmények/vizsgafeladatok között

"Programozás és adatbázis-kezelés"

szerepel - nyelv nincs megjelölve. Valószínüleg az oktatónak egyszerűbb, a nebulóknak meg látványos a Scratch használata.


Bár mint gyakorlott rendszergazda, felnőttképzésben hasznosabbnak ítélném valamilyen a rendszergazdai tevékenységben használatos nyelv - Perl, Python, Javascript, PHP, Bash-/Powershell - gyakorlását.

2017. dec. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Kiegészítés: "A hivatalos szakmai követelmények/vizsgafeladatok": [link]
2017. dec. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 moozygoo ***** válasza:

Nem azt mondtam hogy vizsgán, ott nyilván nem lesz scratch, hanem a tanmenetben előírtan.


Mellesleg SQL-t, C#-ot tanulunk most,később még lesz mellé 1-2 más dolog is, nem kell félreértelmezni a dolgokat :)

2017. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

"Nem azt mondtam hogy vizsgán, ott nyilván nem lesz scratch, hanem a tanmenetben előírtan. "

A NIVE adatai szerint a képesítésben is (nem csak a vizsgán!) csak az van benne, hogy "Programozás és adatbázis-kezelés" - tehát nincs előírva a nyelv.


Az eszköz- és felszerelésjegyzék is elég szabad kereteket ad:

"Vizuális (blokk) programok készítésére alkalmas szoftver" [feltehetőleg ez lenne a Scratch]

"Felhasználói programok készítésére alkalmas programozási nyelv (C++, C#, Java, Phyton)

Integrált fejlesztői környezet Integrált WEB fejlesztői környezet"


"Mellesleg SQL-t, C#-ot tanulunk most,később még lesz mellé 1-2 más dolog is, nem kell félreértelmezni a dolgokat :)"

Te említetted a Scratchet ("ahol a Scratch bennevan a tananyagban hivatalosan") - kissé olyan kontextusban, mintha mást nem is tanulnátok ("Elszórakozni jó benne de sokkal izgalmasabb egy C#-ba vagy bármi másban programozási nyelvvel foglalkozni.")

2017. dec. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 moozygoo ***** válasza:

Igen, nincs előírva nyelv de mi több mint valószínű C#-ban fogjuk megoldani mivel azzal foglalkozunk javarészt.

Igen én említettem a scratch-et mivel ez a kérdés, de azt is odaírtam hogy 1 tanórát foglalkoztunk vele + egy házi feladat.

2017. dec. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Egy nagy fos. Halottam hogy a Google elfogja távolítani
2020. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!