Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programom hibátlanul lefut...

A programom hibátlanul lefut Windowson (CodeBlocks), de Linuxon szegmentálási hibát ad (GNU GCC) - Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Általános hibákra gondolnék, mert a programom eléggé bonyolult és hosszú ahhoz, hogy az egészet leírjam.


Röviden: megnyitok egy txt fájlt, megnézem a méretét (a szöveg garantáltan négyzetes benne), memóriát foglalok egy NxM-es char tömbnek és a tömbbel végzek műveleteket, majd felszabadítom a lefoglalt memóriát és return 0;


3 warningot kapok fordításkor, mindhárom "control reaches end-of non-void function", de a függvények, amikre ezeket adja mind biztosan visszatérnek valamilyen értékkel.


Kérdésem lényege: Miben térhet el a Linuxos GCC a Windowsos CodeBlockstól?

Előre is köszi a válaszokat!



2017. dec. 10. 11:38
 1/7 A kérdező kommentje:

Szerintem a pointerekkel lehetnek gondok, ezért bemásolom a memóriafoglalást és egy függvényhívást:


char **maze=(char**)(malloc(sorszam*sizeof(char**)));

for (i=0; i<sorszam; i++){

maze[i]=(char*)(malloc(oszlopszam*sizeof(char)));

}


kimenet(&maze, oszlopszam, sorszam);


for (i=0; i<sorszam; i++){

free(maze[i]);

}

2017. dec. 10. 11:43
 2/7 anonim ***** válasza:

" Miben térhet el a Linuxos GCC a Windowsos CodeBlockstól?"


Lehet, hogy nem túl sokban, de abban bizonyosan, hogy a linux gcc egy fordítócsomag, a code blocks meg egy IDE.

2017. dec. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor átfogalmazom:

Miben tér el a Codeblocks C fordítója a linuxos GCC-től?


Amúgy nem hiszem el, hogy ezt nem lehetett megérteni, de tudja a fene...

2017. dec. 10. 12:07
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

A codeblock-nak NINCS fordítója.

Nem tudom, hogy nem lehet ezt megérteni?

2017. dec. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem milyen segítséget vársz mikor még a fordítónál is okosabbnak érzed magad.
2017. dec. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Már megoldottam.


nem érzem okosabbnak magam a fordítónál, csak követem a feladatot ;)

2017. dec. 10. 12:58
 7/7 anonim ***** válasza:

"3 warningot kapok fordításkor, mindhárom "control reaches end-of non-void function", de a függvények, amikre ezeket adja mind biztosan visszatérnek valamilyen értékkel. "


Láttatlanban azt mondom, hogy nincs igazad, ott tutira van valami gixer. De nem biztos, hogy ez okozza-e a hibát.

Ha megoldottad, írd ki ide, hátha idetéved valaki később, és szeretné tudni. (Én is kíváncsi vagyok.)

2017. dec. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!