Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Back end fejlesztést melyik...

Back end fejlesztést melyik nyelven ill. keretrendszerben érdemes elkezdeni tanulni?

Figyelt kérdés

Némi prograzmozási ismerettel de munkatapasztalat nélkül. Melyik az a nyelv + keretrendszer amelyik viszonylag könnyen elsajátítható és közkedvelt a munkaadók körében is?


Vagyis, amelyik viszonylag könnyen tanulható és el lehet vele helyezkedni. Olyasmire gondolok pl.: PHP + Laravel stb.; kicsit figyelembevéve a trendek mozgását is, vagyis lehet hogy most ez a legnépszerűbb de már kifutóban van és jön helyette a ******??? Szóval ilyesmi tanácsra gondolok, lehetőleg olyantól aki ezen a területen dolgozik és nem mindenhez értő OKJ-s (GTA-s) vérpistike :DDD szóval ha vkinek van rálátása erre és megosztja annak hála és köszönet!


2017. dec. 20. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
A C#-ra elég jó kereslet van mostanában. Nem is véletlen, hogy miért.
2017. dec. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A PHP-nak az az előnye (és hátránya is), hogy az elején gyorsan lehet eredményeket elérni, amivel a legtöbb kezdő átveri magát. Az eredményeket látva azt hiszik, hogy már egész jól boldogulnak, közben pedig nagyon sok mindenről nem tudnak. Személy szerint főként ennek tulajdonítom, hogy a PHP-nak ennyire rossz híre van, pedig PHP-ban is lehet nagyon szép kódot írni, csak hát akik tudnak igazán szép kódokat írni, azok mással foglalkoznak.


Backend fejlesztés esetén a learning curve becsapós: a tutorial-ok és egyebek alapján könnyen hiszi az ember azt, hogy ó, hát megy ez nekem, miközben nem is tudja, hogy egy-egy megoldással éppen lábon lövi magát, egy másik, komplex megoldás pedig később mennyivel hasznosabb lehet. Melós beletanulni, na.


Mivel backend-ről beszélünk, (és a PHP alapján, ha jól sejtem, akkor webalkalmazás fejlesztésről) én mindenképpen azt javasolnám, hogy kezdj el valami szigorúbbal foglalkozni, mint a PHP. Hirtelen két út jut eszembe: az egyik a .Net, a másik a JAVA. A JAVA világot nem ismerem annyira, főleg .Net fejlesztő vagyok, úgyhogy maradnék a .Net-es tapasztalataimnál.


Mindenképpen fontos beleásnod magad az adatbázis-kezelésbe (MsSQL, értelemszerűen), jó ha legalább felületesen ismered a Windows rendszerek finomságait: jogosultság-kezelés, hitelesítések, IIS, Active Directory, stb. Backend fejlesztéskor előkerül szitne minden technikai tudás, úgyhogy (ez igaz a JAVA-ra is) szerencsés, ha beleásod magad kicsit a TCP/IP működésébe. És akkor ez még csak a technikai oldal, nagyon zanzásítva.


Programozástechnikailag az OO-t le sem kéne írnom, emellett jó, ha tudsz olyanokat, mint a SOLID, (Különösen a D betűn szoktak mostanában nagyon rugózni - de nem teljesen ok nélkül), jó néhány pattern - implementációs és alkalmazás modell is - és az unit tesztelés.


Összességében én a .Net platformot és a C#-ot javaslom. Elég kiforrott, úgy tűnik, hogy még jó ideig menni is fog, sőt.

2017. dec. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagy cégeknél általában SQL adatbázis és C# backend van. Sok helyen még WCF, de folyamatosan (bár lassan) terjed a WebAPI is. Frontend meg valamilyen javascriptes dolog, Angular pl. Kis cégeknél, ahol nem sw fejlesztés a fő profil, bármi lehet. Sőt, lehet, hogy majd neked kell kitalálnod és megtervezned az egészet.
2017. dec. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!