Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mitől függ, hogy cookie-ban...

Ozmium42 kérdése:

Mitől függ, hogy cookie-ban ez az érték TRUE vagy FALSE?

Figyelt kérdés

Éppen egy olyan programot írok, ami a Firefox cookie adatbázisából kiszed adatokat, és kiírja egy txt fájlba úgy, hogy "Netscape format" legyen.


Egy sor így néz ki:


.netscape.com TRUE / FALSE 946684799 NETSCAPE_ID 100103


Ami itt a FALSE, az nekem mindig FALSE, a TRUE viszont változik, és nem értem, hogy mitől függ, mert az adatbázisból nem derül ki. Leírásnak ennyit találtam:


"flag - A TRUE/FALSE value indicating if all machines within a given domain can access the variable. This value is set automatically by the browser, depending on the value you set for domain."


Most akkor én hogy döntsem el?


2017. dec. 24. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát ahogy írja is, a cookie bejegyzés domain része alapján adja meg. Itt a ".netscape.com" elején a pont azt jelenti, hogy a netscape.com-hoz tartozó összes aldomain hozzá tud ehhez férni, például a www.netscape.com és a www.valami.netscape.com is. Ha csak a "netscape.com" lenne, akkor az az egyetlen egy cím tudná elérni és valószínűleg FALSE lenne az értéked. Ez eddig biztos, de ami kérdés, hogy miért van szükség a plusz flagre, ha egyszer a domainből is meg tudná határozni, hogy engedélyezi-e az aldomaineknek... A legvalószínűbb, hogy ha a böngésző kap egy cookie-t, aminél a domain nem kezdődik ponttal, akkor átalakítja ilyenre, hogy később könnyen összehasonlíthassa az aktuális oldal címével és ebben a külön flagben tárolja, hogy eredetileg ponttal kezdődött-e, vagy nem. Régen dolgoztam a WebKit cookie kezelésén és nem egyszerű dolgok ezek, mert minden böngésző kitalál ehhez valami érdekeset.
2017. dec. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!