Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gyakorlásképpen milyen program...

Gyakorlásképpen milyen programokat írjak?

Figyelt kérdés

Pythont tanulok az első nyelvként.


Nagyon érdekes, videókat is nézek, mellé könyvet is olvasok, azokból sajátítom el az elméleti részt.


A gyakorló feladatokat is megcsinálom, de szeretek hosszabb problémákat megoldani, amik egy kicsit összetettebbek.


Viszont túl nagy fába sem szeretném belevágni a fejszémet, mert még csak pár napja kezdtem.


Tudnátok ajánlani feladatokat megoldással?


Az lenne a legjobb, ha volna mellé megoldás, hogy tudjam ellenőrizni magamat.


A válaszokat előre is köszönöm! :)


Ui: a programozás tanulása mellett a hiányos matek tudásomat is próbálom felhozni, szóval akár - egyelőre egyszerűbb - matematikai feladatok is lehetnek.



2017. dec. 30. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

- Érettségi feladatokra (emelt infó programozás része) ránézhetsz. Alap algoritmusokat kell használni, illetve fájlokat kezelni.


- [link] Matematikai feladatok, az eredményt leellenörzi. A vége 99.9% matek, de az elején van jópár feladat amit alaposan átgondolás után csak le kell kódolni.


- Open source-ba is belevetheted magad. Itt vannak Python projektek ahol be lehet segíteni: [link]

Természetesen az is jó ha más kódját olvasgatod. A módosításhoz a Git-be is bele kell tanulnod, de ez késöbb nagyon hasznos lesz.

2017. dec. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pár gyakorlóoldal:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

2017. dec. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Egy bootstrapper nelkuli p2p halozatot,end-to-end titkositassal,ahol vegre eloterbe van helyezve a sebesseg is.ez hasznos lenne a meglevok mellett
2017. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 dq ***** válasza:

Hát mindent ami eszedbe jut.

Csinálsz valamit, és ha bevillan hogy ej, erre kéne egy program, akkor írd meg.

2017. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
56%

Egyik régebbi kérdésnél láttam feladatot: A pólóboltban az elsöprő póló 500ft a második 450 a 3. 400 és ezután minden többi póló 400

Csináld meg hogy beírja hány pólót szeretne az adott ember és kiírja hogy mennyibe kerül.

2018. jan. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
*első póló
2018. jan. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaz, én nem Python-ban hanem C++-ban kezdtem. Az első nagyobb projektem egy motorvezérlő volt. Pontosabban egy belsőégésű motorhoz előgyújtás- és befecskendezés szabályzó. Érdekes volt, jó pár szenzort is fel kellett használni hozzá. Bár ehhez szükség van olyan információhoz is mint pl. a motorok működési elve, de ehhez hasonló projektet bármikor tudnék ajánlani.
2018. jan. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!