Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » BME mérnökinfón milyen program...

BME mérnökinfón milyen programnyelveket tanulnak?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, BME-re készülök mérnökinformatika szakra.

Valaki letudná írni, hogy milyen programnyelveket fognak tanítani? A sorrend is érdekelne illetve az is, hogy 1-1 programnyelvet mennyi ideig tanítanak?



2018. jan. 2. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően első félév C, második félév C++, harmadik félév Java. Azért alapvetően, mert ezek a "tipikus programozás órák", de van akár szabadon választható (androidra pl), vagy kötelező, de nem annyira tipikus: első félévben ilyen a Verilog és az assembly (célhardverre, nem x86 Intel, stb). Utóbbi kettőt a Digitális technika tantárgy keretein belül tanítják, az első hármat pedig A programozás alapjai 1-2-3 során tudod elsajátítani valamilyen szinten.
2018. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom!!! Probalok minel tobb informaciot osszegyujteni a valasztott szakom irant es ezzel sokat segitettel!

Ha barkinek van meg informacioja azt szivesen varom!

Meg hallottam, hogy nem egyetemen fog az ember megtanulni igazan programozni hanem otthon (attol fuggoen ugyebar hogy mennyi idot szan ra, mennyit gyakorol onerobol).

Ezert kerdeznem, hogy milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban illetve vannak e jo tanacsaitok? Pl: milyen konyvbol tanuljunk otthon, milyen nyelvre forditsunk tobb hangsulyt, stb...

2018. jan. 3. 00:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sima C# alapokkal (tényleg alapok.. algoritmusokig jutottunk, kb emelt érettségi szint) jöttem. Nos, valóban nem fogod bent megtanulni:) de otthon is könnyen megy, ha szereted.

Titka hogy sokat gyakorolj. Az elméleti hátteret megadja az előadás. Ha mégis előre szeretnél készülni, én a youtubeon fent lévő C tutorial (thehuntutorials) ajánlom: első félévben a bináris fa/láncolt lista az utolsó elem, a videók is eddig jutnak.

Official könyv amit szoktak ajánlani az a "kernighan ritchie" (elég, ha így rákeresel). Ez az alapítók könyve, valószínűleg minden benne van.. de én nem ajánlanám kezdőknek, legalábbis én nagyon elvesztem benne, nem nagyon volt hasznos. Ha van még konkrét kérdésed, írd meg nyugodtan, ha tudok válaszolok:)

2018. jan. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! :) Én a Javaval vagyok így.(tudásom emelt érettségi szintű)

És nem bántad meg, hogy a BME-re mentél? Megéri elvégezni?

2018. jan. 3. 20:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Ohh hát távol vagyok még az elvégzéstől :D


Nem bántam meg egyáltalán, de elég kemény tud lenni, szóval legyél kitartó és határozottan törekedj a célok felé, mást nem tudok mondani:) sokan megcsinálták már, tehát nem lehetetlen, de nagyon nem sétagalopp.

2018. jan. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na hát akkor kitartást neked és hajráá! :DD

És minden információt köszönök még egyszer, sokat segített!:)

2018. jan. 3. 20:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno C, C++, java és C# volt az első 4 félév, mérés laborokon verilog meg assembly, elég minimál mennyiségben. Adatb laborokon sok minden más is előkerült, sql, xml, javafx, ajax, python, css, html, java script, json, Flask, xsl, xsql, meg még a fene tudja mi. Egy igazi élmény volt 48? óra alatt megoldani egy tonna feladatot (és ezt 5-ször a félév során, mert miért ne) számomra totál ismeretlen techonlógiákkal, miközben semmi más tárgyból nem voltak beadandóim, és szerencsére még zh-kat sem kellett közben írnom. Írónia off...


Azért megjegyezném, hogy én még a régi tanterv szerint voltam, azóta lehet javult a helyzet (kétlem).

2018. jan. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%

Az első két év a legkevésbé szól a programozásról. Hiába vagy jól Java-ből, attól még ki fogsz bukni analízisből, bsz-ből, számítógépes grafikából ás a többiből, nem sorolom.

Jobb befektetés ezen a szakon az OE vagy a PE, a tudásod semmivel sem lesz kevesebb, mint a BME VIK-en ezeken az egyetemeken se, sőt gyakorlatiasabb lesz.

2018. jan. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!