Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdekel a mesterséges intellig...

Érdekel a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szerintetek hol a legjobb tanulni, milyen szakon? BA-ra járok de szakot szeretnék váltani és ilyen dolgok érdekelnek akkor milyen képzés a legjobb szerintetek? A statisztikát nagyon szeretem, de a stat msc-n alig van machine learning, kevés adatbányászat van ami persze nagyon jó csak nem sok sajnos. Köszi a válaszokat!

2018. jan. 12. 13:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Udemyn és Udacityn nézz körül. Ha kicsivel komolyabb forrás kell akkor menj fel az MIT (az egyetem) oldalára és nézz pár lecturet és csinálj meg pár vizsgát ....


(Persze ezeken kívűl rengeteg hely van még az ilyen dolgok tanulására, de most csak ez jutott eszembe)

2018. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
ELTE IK prog inf msc-n van ilyen blokk.
2018. jan. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
1# Vagyok :) csak most olvasom a kérdésednek a leírását :D Nem tünt fel, hogy egyetemi szakot szerettél volna válaszul.
2018. jan. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, esetleg vannak szemelyes tapasztalataitok? Tudtok irni rola picit?
2018. jan. 13. 01:12
 5/14 anonim ***** válasza:

Én BME-VIK-ek tanultam pont ugyanezeket.


MIT tanszék gondozásában valaha volt egy Intelligens rendszerek nevű szakirány, ott Gépi tanulás, Mesterséges intelligenia, Valószínűségi rendszerek stb. és emellett hallgattam a TMIT tanszék gondozásában levő és Kognitív informatikai, Adatbányász és Data Science tárgyakat is.


Előbbi kicsit (nagyon) matekos, de kiinduláshoz pont jó. Utóbbi inkább gyakorlat orientált, de elinduláshoz szintén bőven elég. Asszem előbbit most már csak mellékszakirányként veheted fel, utóbbit viszont (koginfo részt leszámítva) kiterjeszteték azóta teljes értékű szakiránnyá.

2018. jan. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan egyetemi képzést nem fogsz találni, ami csak ezzel foglalkozik. Én a programtervező informatika MSc-t ajánlom (ott van gépi tanulás, big data stb). Aztán ha még mindig érdekel az ezzel kapcsolatos kutatások, akkor informatika PhD specifikusan ezen a területen.
2018. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon sokat segítenek! Arra számítottam hogy kizárólag ezt nem tanítják sehol sem, de eleget tanítanak ahhoz hogy munkát tudjak keresni ezen területen?


#5 Azóta milyen területen dolgozol? Gépi tanulással foglalkozol?

2018. jan. 14. 01:14
 8/14 anonim ***** válasza:

A coursera stanford-os gépi tanulás kurzusa nagyon nagyon jó [link] data-science állásokra jelentkezve referenciaként tekintik (lehet kapni certificate-et, ha elvégzed, és akkor fel tudod tüntetni a linked in profilodon. Ezt nyilván sokan hülyeségnek tartják, de annyira kevés a data scientist, hogy most még ez is számít. Pár éven bellül ez megváltozhat.) A kurzusban sok a gyakorlat és az elméleti háttér is nagyon jól ki van bontva. Illetve még a courserán elvégeznék két data science specifikációt (ezek a 5-8 egymásra épülő kurzust jelentenek), egyet ami R-t, egyet, ami python-t használ, hogy jól le legyen fedve a gyakorlati része is a dolognak. Továbbá az MIT-nek vannak open kurzusai data science és machine learning témakörében, amiket szintén érdemes megnézni (azt hallgathatod, amit most az MTI-sek tanulnak... elképesztő).


Tudom, hogy ezek nem magyar egyetemi képzések, sőt hivatalos papírt sem kapsz, de szerintem ez a terület annyira mozgásban van, hogy nem érdemes azt várni, hogy erről naprakész, valóban használható képzést találj itthon. Szóval ,attól függően, hogy a ML matematikai alapja, vagy az informatikai alkalmazása érdekel jobban, választanék egy mat-stat vagy egy info msc között, majd a fenti egyébb forrásokból magam tanulnám a ML-t. A PhD ezen a területen, szerény véleményem szerint kidobott idő, hacsak nincsenek nagyon-nagyon eltökélt kutatói ambícióid.


Ha már van valamenyi ML tapasztalatod, és tudásod szeretnéd összemérni másokkal, vagy csak tovább fejleszteni, akkor a kaggle.com-ot ajánlom, ahol különböző ML-el megoldható, gyakran pénzdíjas kihívásokban lehet indulni. Az itt elért helyezések (TOP 20-10-5-1%) szintén számítanak álláskeresésnél. Továbbá a kapcsolódó fórumokon sokat lehet tanulni másoktól.


Sok sikert! Ha én most a te korodban lennék, csak a data science-t nyomatnám. Most ez annyira nagyon forró terület, hogy szinte verseny nélkül, nagyon-nagyon jó állásokat lehet megcsípni elképesztő fizetésekért.

2018. jan. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm a hosszú és részletes választ, ezeket az online kurzusokat már én is nézegettem. Ez a pálya borzasztó érdekes, és ha le is ül kicsit a hype akkor is szerintem elég jól lehet majd keresni vele (gondolom). Egyébként te informatikai területen dolgozol? Mert úgy tűnsz mint aki eléggé képben van a dolgokkal. Szerinted ez tényleg egy stabil pálya lehet az egyre halmozódó adatmennyiség miatt, vagy csak pár év hype és múló szeszély? Nagyon köszi a sok sok segítséget!!! :)
2018. jan. 15. 01:42
 10/14 anonim válasza:
Szia! Engem is ez a terület érdekel, mondjuk én alapszakon pénzügy számvitelen vagyok. Úgy tervezem, hogy alapszak után elmegyek egy data science mesterre külföldön, de még gondkolkodok a financial engineering-en is. Esetleg valaki tapasztaltabb nekem is tudna tanácsot adni? :P Bocsi az offért:D
2018. jan. 15. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!