Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdekel a mesterséges intellig...

Érdekel a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szerintetek hol a legjobb tanulni, milyen szakon? BA-ra járok de szakot szeretnék váltani és ilyen dolgok érdekelnek akkor milyen képzés a legjobb szerintetek? A statisztikát nagyon szeretem, de a stat msc-n alig van machine learning, kevés adatbányászat van ami persze nagyon jó csak nem sok sajnos. Köszi a válaszokat!

2018. jan. 12. 13:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

@9: " Egyébként te informatikai területen dolgozol? Mert úgy tűnsz mint aki eléggé képben van a dolgokkal."

Egy biológia PhD és amerikai kutatói tapasztalattal a hátam mögött találtam ki magamnak, hogy elmegyek a data science irányába. Többnyire az általam javasolt utakat jártam végig azzal a kiegészítéssel, hogy résztvettem egy Berkely egyetemen tartott data science kurzuson, ahol ML-el foglalkoztunk. Végül, hogy ne legyen teljesen elveszve a közel évtizedes biológiai tapasztalatom, úgy döntöttem, hogy inkább a data-science biológiai vonalán, maradok, és bioinformatikával, azon belül is genomikával foglalkozom. (persze ehhez az is hozzátartozik, hogy nincs is annyira erős matematikai és számítástechnikai alapom, mint aki CS vagy math vonalról jön) Napi munkám során a gépi tanuláson kívül a data-science teljes eszköztárát aktívan használom. De mondjuk ebben nincs is akkora pénz, mint egy céges data science munkakörben, ahol az interjún kivesézitek, hogy egy adott problémára miért pont a random forest osztályozási algoritmus lenne a legjobb.

2018. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kérdező azóta mi lett veled? Én most tanulok machine learninget...
2019. dec. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

A kérdés kiírása óta elkezdtem az eltén a proginf szakot, és egyelőre eléggé élvezem, elégedett vagyok a képzéssel. Tágult az érdeklődési köröm is az informatikán belül, így már nem vagyok full ráállva az ML-AI témára, de természetesen továbbra is érdekelnek. Sajnos eddig nem sok ilyen tárgyam volt, de ahogy láttam van pár későbbi tárgy amiket biztosan fel fogok majd venni, és még msc-n is lesznek (ha megyek). Igazából sokan mondták itt is a tanárok és a gyakvezek közül, hogy otthon netről elég sokat meg lehet tanulni ML témában is (eddig szkeptikus voltam az udemy-coursera és társai hatákonyságával kapcsolatban), és úgy érzem, hogy lassan van annyi matek-info alapom hogy ennek az otthoni tanulásnak értelme is legyen.


És te hol és hogyan tanulsz ML-t?

2019. dec. 3. 02:26
 14/14 anonim ***** válasza:
Én a Columbia Engineering (New York-i műszaki egyetem) ML/AI programján tanulok. Ez egy egy éves program, és kizárólag ezt tanítja, a matekot (analízis, algebra) és programozást (Python/Pandas/Numpy/matplotlib stb.) tudni kellett előfeltételként. Teljesen online program, de van élő (humán) segítség, élő webinar, valamint tanulócsoportok. Elég jól megcsinálták a programot.
2019. dec. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!