Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyiket/Milyen programozással...

Melyiket/Milyen programozással kapcsolatos könyvet érdemes elolvasni? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Eddig javascript,HTML és egy kicsi PHP-t tanultam suliban, ezeket kéne jobban megismerni és jobban beléjük mélyedni vagy ha nem milyen könyvet ajánlotok? Esetleg összefogóbb könyv(az egész programozásról és nyelvekről) vagy kifejezetten egy nyelvre összpontosított könyv és ha igen akkor melyiket érdemes megtanulni? Melyik a leghasznosabb aminek akár később is a hasznát vehetem?

2018. jan. 28. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

HTML: [link]

JS: [link]

PHP: [link]

2018. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 ismerem és használom is ha valamiben elakadok. De nem igazán ezt kértem és nem is indokoltál miért jobb ez mint mondjuk egy könyv. Ez inkább a lusta embernek van beírja kéne egy változós program ami csinál valamit kikeresi a témát néz egy szimpatikus kódot ctrl+c majd +v és kész ebből nem igazán tudok tanulni. Biztos lehet máshogy is hozzáállni és órákat olvasgatni az oldalt valakinek megy nekem nem jött ez be, ezért kértem egy könyvajánlást! És persze tanácsot is hogy most új nyelv ha igen mi vagy fejlesszem a meglévőt. 3 link nem válasz egy ilyen komplikált kérdésre...
2018. jan. 28. 11:48
 3/7 Drone007 ***** válasza:

Nagyon sokszor leírták már, hogy miért érdemesebb az interneten tanulni könyvek helyett, de leírom neked újra:

Az internetes technológiák olyan gyorsan változnak és fejlődnek, hogy a nyomtatott anyagok egész egyszerűen nem tudnak lépést tartani ezzel a fejlődéssel. Egy új könyv php, javascript vagy html témában fél-egy év alatt elavultnak számít.


Sokkal célravezetőbb olyan internetes forrásokat, tanfolyamokat, tutorialokat bújni, amik naprakészek az adott témában. Sok ingyenes tanfolyam is létezik a neten, csak keresni kell (a w3schoolsnak is van tanfolyama, nem csak egy szintaxiskönyvtár).


Ha jobban el szeretnél mélyedni a webfejlesztésben, akkor javaslom, hogy az internet tanfolyamain tedd, és ne adj ki több ezer forintot olyan könyvekre, amik lehet hogy már a megvételkor elavultnak számítanak.


Sok sikert!

2018. jan. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Drone007: Rendben köszönöm, ezekről az online kurzusokról még nem hallottam suliban nagyjából vettük ezt a 3-at(nem

teljesen a tanterv miatt) de ha vannak ingynes tanfolyamok mindenképpen érdekelnének. De hogyan kell ezt elképzelni, hogy elavul egy programnyelv/változik sokat hallom de nem tudom elképzelni?!?

2018. jan. 29. 16:18
 5/7 anonim ***** válasza:
A harverek és a technológia fejlődése miatt a programnyelvek, amik nem "frissülnek" a technológiával azok lesznek "elavultak". Szóval lehet használni pl. QBasic-et is a mai gépeken, de lényegesen korlátozottak leszünk, ugyanis nem képes modern dolgokat végrehajtani.
2018. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Drone007 ***** válasza:

Pl: a html-ben még létezik a <font> és a <center> tag, de a html5 már kivezette azokat, elavultnak számítanak.

A css3 is sok újdonságot hozott, és jó pár szabály elavult.

De a php-ban is számos olyan eljárás és függvény van, amelyet a 7.0 verzió nem használ (pl mysql_* függvények), mert elavultak.


Az újdonságok listája még ennél is hosszabb, és egyre bővül. Már tervezik a css4-et, php8-at, stb...


Ebben a szakmában a legnagyobb kihívást a naprakésznek maradás jelenti.

2018. jan. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 30. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!