Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# - Hogy tudok átugrani a...

C# - Hogy tudok átugrani a tömbben egy bizonyos elemet?

Figyelt kérdés
Van egy tömb amit feltöltöttem txt-ből. a tömb betűket és számokat tartalmaz, 2 betű és 5 szám egymás alatt. Nem tudom ki íratni a console-ra úgy, hogy a betűket ne írja.

2018. febr. 9. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom van egy txt-d, ami így néz ki valahogy:


a

b

1

2

3

4

5


És egy karakter/string típusú tömbbe mented, tehát a tömböd tartalma így néz ki:

tomb[0] az a, tomb[1] a b, tomb[2] az 1 és így tovább.


Ha tudod, hogy mondjuk a 2. betű után fixen szám jön, akkor csak kezded a ciklusban a kiíratását a 2. indexnél (mivel ugye 0-ról indul).


for(int i=2;i<tomb.Length;i++) {

Console.WriteLine("Szám: " + tomb[i]);

}


De ha nem tudod, hogy a betűk és számok mikor jönnek, akkor ellenőrízned kell minden egyes indexnél, hogy az adott elem szám-e. Ezt így tudod megtenni:


for(int i=0;i<tomb.Length;i++) {


int szam = 0;

bool szame = int.TryParse(tomb[i], out szam);


if(szame)

Console.WriteLine("Tudom, hogy " + szam + " szám.");


}


Deklarálunk egy szam változót a cikluson belül, és a bool szame igaz vagy hamis értéket ad vissza attól függően, hogy át tudja-e konvertálni számmá az adott indexen levő elemet. Ha át tudja akkor a szame értéke true lesz, ha nem, akkor false. Ezek után már csak ellenőrízni kell, hogy a szame az true, ebben az esetben kiírhathatod a jelenlegi számot.

2018. febr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, a txt így néz ki.

első 21 sor:

Gly

G

2

5

2

1

0

Ala

A

3

7

2

1

0

Arg

R

6

14

2

4

0


és ebből 140 ilyen sor van. Ugye azt szeretném, hogy végigmenjen és csak a számokat írassa ki.

2018. febr. 10. 00:37
 3/3 A kérdező kommentje:
elfelejtettem belerakni a tömbe. Köszi a segítséget!
2018. febr. 10. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!