Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen egyszerűbb megoldással...

Milyen egyszerűbb megoldással működhetne ez a program, mi az, amit elegánsabban lehetne megoldani? (Pascal, string-kezelés)

Figyelt kérdés

Megadott karaktertől megadott karakterig szeretnék törölni egy string-ből mindent.

Ez az, ami a "szokásos módon" nem akar sikerülni, úgy, ahogy működnie kellene, ellenben más módon, sikerült.

Itt két negoldás, másodikat én találtam ki, kénytelen vagyok megszámolni a darabszámot, mert egyébként nem hajlandó működni...

Miért nem?


{$h+}


uses crt;


var

s : string;

i, j, poz, poz2 : word;

begin

s := 'próba valami () ez is csak próba () mint az előbb ()';

repeat

poz := pos('p',s);

poz2 := pos(')',s);

delete(s,poz, poz2-poz);

until (poz = 0);

WriteLn(s);

s:='';

ReadLn;

for i:=1 to 888 do

s:=s+'abteszt(teszt)';

repeat

poz:=pos( 'ab', s);

poz2 := pos(')',s);

j := 0;

for i := poz to poz2 do

inc(j);

delete(s,poz,j);

WriteLn(poz);

until poz = 0;

end.



2018. febr. 19. 20:54
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

77%-os válaszoló: Nagyon köszönöm a belinkelt kódot, ezzel a függvénnyel nagyon jó, ötletes.

Végülis a saját kódomnál is meglett a megoldás, csak minimális elírás volt és működött volna az is.

2018. febr. 20. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!