Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ programozásnál?

C++ programozásnál?

Figyelt kérdés

Hogy lehet olyat, hogy egy if-be több feltételt vizsgáljon?


pl. ha a>0 és b>0, akkor írjon egy 1-est, ha a<0 és b>0 akkor kettest, és így tovább...


valahol olvastam, hogy &&-t kell használni [(a>0) && (b>0)] de így errorozik



2018. febr. 26. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

if(a>0 && b>0)

{

//

}

2018. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Ja amúgy meg bármelyik kezdő programozóknak szánt könyvben, tutorialban, videósorozatban benne van ez. Úgyhogy ajánlom, hogy haladj valami útmutatóval együtt, mint minden egyes problémádat ide kiírd.
2018. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Hogy lehet ebben elakadni?

Kb mindenhol a második, harmadik lecke.

2018. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:
65%

„[(a>0) && (b>0)] de így errorozik”


Van egy csomó beszűkült tudatú serdülő, aki csak azonnal játszani akar, nem pedig érteni a géphez. Nekem már az sincs rendben, amikor ezek irkálnak olyasmit, hogy „hibával leáll”, vagy „errorokat dobál”. Ha viszont valaki programozni szeretne, akkor pláne írja föl magának egy táblára, és akassza ki a falra, mint a háziáldást:

A HIBAÜZENET NEM HIBA, HANEM ÜZENET!

Igen, nyilván valami hiba váltotta ki, de azt külön értesítés nélkül is észrevennéd, merthogy nem fordul le a programod. Csakhogy ezzel nincs vége, azt próbálja neked megmagyarázni a boldogtalan, hogy mi nem stimmelt a kódodban. „Errorozás” esetén tehát az első dolgod, hogy gondosan elolvasd, amit kiírt, ha pedig nem sikerül megértened, akkor betűhíven idemásolod, hátha valakinek többet mond. Ezenkívül ilyenkor érdemesebb egy valamekkorka kódrészletet bemutatnod, hogy összefüggéseiben lehessen látni a hibás részt.

Énszerintem [(a>0) && (b>0)] értelmetlen, akkor is, ha elé képzelem az ifet. Mik azok a szögletes zárójelek? A programozásban minden jelnek megvan a maga pontosan meghatározott szerepe -- ha az if sima zárójelek közt várja a feltételt, akkor mindegy, hogy te szerelmes levélben vagy napiparancsban hogyan ágyaznád egymásba a zárójeleket, mert itt ez van, és kész. Nem tudom, #1-et ki és miért pontozta le, de kénytelen vagyok őt ismételni, így igenis, mindjárt működnie kell:

if((a > 0) && (b > 0)){

      //teendők

      }

Mellesleg, ahogyan írta, itt el is hagyhatók a belső zárójelek:

if(a > 0 && b > 0)

2018. márc. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Mé pontoztatok le? Sírok.
2018. márc. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:
51%

@#5:

Ne edd magad, csak arra az egyre kérlek, mert nekem is könnyek szöknek a szemembe. Hát van még emberség a világon, ha ekkora méltánytalanság is megeshet?

2018. márc. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!