Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pythonnal, vagy Pascallal...

Pythonnal, vagy Pascallal ketdjem?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, hogy python a legjobb kezdő nyelv. Gérard Swinnen Könyvéből tanulok, de sajnos nagyon sok benne a szakkifejezések, magyarázat nélkül. (Még úgyis, hogy a python egy ,,kezdő” nyelv), ja és még elavult.

Pascalra is sokan mondják, hogy jó kezdő nyelv, de félek tőle. Pythonba már bele mentem. Olvassak el e vmi könyvet??? Html, és css-t úgy egy kicsit tudok.



2018. ápr. 4. 01:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Hát nem tudom... A Python nagyon trendi, de tanuláshoz szerintem túl laza, és a szintaktikája sem szimpatikus azzal, hogy a blokkoknak nincs lezáró része. Tipikus szkriptnyelv, ami után vért izzad az ember a típusokkal és deklarációkkal, ha valami hagyományosabb, típusos nyelvre áttér.
2018. ápr. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell félni a Pascaltól, pont ideális, eléggé szigorú, hogy ráneveljen a következetes és átgondolt programozáshoz, de ugyanakkor elég egyszerű is ahhoz, hogy hamar érdekes dolgokat alkoss benne.
2018. ápr. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a problémád én inkább abban látom, hogy azt hiszed, elolvasol egy könyvet és máris tudsz programozni. Nyilván piszkosul nem így van, tehát teljesen mind1 milyen nyelvvel kezdesz, mert nem az a probléma...

Azoknak a bizonyos szakkifejzéseknek nyilván utána kéne nézni, megérteni stb. Nem az a lényeg, hogy két nap alatt elolvass 500 oldalt, hanem hogy amit elolvastál azt értsd meg, akkor is, ha csak 1 oldal volt!

2018. ápr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Pascal, utána object pascal, es kostolj bele a delphibe is. Az oop alapjaihoz kiváló, nem véletlenül azzal kezdik sok helyen. Utána kepezd magad tovább egy szimpatikus nyelvre. Ha trendi akarsz lenni akkor js, go vagy kotlin. Kotlinnal tudsz droidra is fejleszteni, utána jöhet a swift iosre, vagy ha nem ez a cel akkor c#, ott tudsz akar szerveroldalra is fejleszteni .net core-ral vagy webappot, windows alkalmazást sot xamarinnal ansroid, ios, wp platformot is megcelozhatasz.
2018. ápr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Mind a kettő egyformán alkalmas a kezdésre, de a Python modernebb. A szakkifejezések a programozás szakkifejezései, és mindenképp meg kell értened őket a nyelvtől függetlenül. Amit nem értesz, annak olvass utána. A Pascalt nagyon sokáig használták az iskolák többségében kezdő nyelvként, ezért számos magyar nyelvű tankönyv van hozzá, ez előny. Ha jól értem, találtál egy könyvet, ami nem tetszik, és ennek alapján akarsz választani a nyelvek között?
2018. ápr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#5 mennyire igaz a könyv. C#-ot tanultam trey nash konyvebol, na az egy igazi hulladék. Beszereztem egy másikat, eg es fold. 4 voltam.
2018. ápr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%

"Sokan azt mondják, hogy python a legjobb kezdő nyelv."


Azok tévedtek. Nem kicsit.

A python abszolút nem alkalmas kezdők számára. Olyan típusokat használ, amelyek semmilyen más nyelvben nem léteznek, az OOP-ja is elég elborult, a sebessége még az interpreteres nyelvek körében is elég gyatra, nem csoda, hogy ablakos alkalmkazások mondhatni egyáltalán nem íródnak pythonban.

Erről a nyelvről a legnehezebb dobbantani egy másikra. Olyanok számára készült, akik már tudnak programozni. Náluk van előnye a pythonnak adott esetben, de önképző kezdőknél csak vergődés a dolog vége.

Ráadásul G. S. könyve még a 2-re épít, miközben már 100 éve megjelent a 3 ami nem kompatibilis a korábbi verzióval.

2018. ápr. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

"A python abszolút nem alkalmas kezdők számára."

Az amerikai TOP egyetemek többségén a Python a bevezető nyelv.


" ha valami hagyományosabb, típusos nyelvre áttér."

A Python típusos nyelv. :D


"ablakos alkalmkazások mondhatni egyáltalán nem íródnak pythonban."

Na igen. Amelyik alkalmazás nem ablakos, és nem lehet klikkóni, az szóra sem érdemes. :D Besza, behu, milyen arcok osztják itt az észt. :D


"Erről a nyelvről a legnehezebb dobbantani egy másikra."

Egy csomó ember azt hiszi, hogy csak úgy lehet megtanulni programozni, ahogy ők. :D

2018. ápr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

"Az amerikai TOP egyetemek többségén a Python a bevezető nyelv."


A "többségén"? Na ne szórakozz már. Honnan is tudnád te ezt?

Egyébként, valóban vannak egyetemek, ahol a pythont oktatják, SZERVEZETT formában, de ez nem jelenti azt, hogy az egy magántanuló számára is ideális választás lenne, sőt, a kérdező meg is fogalmazta a problémákat ezzel kapcsolatban.


"Amelyik alkalmazás nem ablakos, és nem lehet klikkóni, az szóra sem érdemes. "


Nem a klikkelhetőség hiánya okozza a problémát, hanem a pythonban fejlesztett alkalmazások összetettségének hiánya mutat rá a nyelv jellegére, használhatóságának behatároltságára. Lehet persze pythonban is nagyon összetett - akár ablakos - alkalmazást fejleszteni, csak előfordulhat, hogy nem a legjobb eszköz erre, pláne nem egy tanulónak.


"Egy csomó ember azt hiszi, hogy csak úgy lehet megtanulni programozni, ahogy ők."


Egy csomó ember oktat is, ebből kifolyólag van némi rálátása arra, hogy mik a kezdők gyengéi, problémái és ennek következtében képes megitélni, hogy mely eszköz alkalmas az oktatásra és melyik kevésbé.

Sokan hajlamosak elfelejteni ,hogy nem nyelvet kell tanulni, hanem a programfejlesztés mikéntjét-hogyanját és ehhez olyan nyelv alkalmasabb, amely nem lóg ki az átlagból annyira, mint pl. a python.


Tekintve, hogy mindenki úgy lép tovább, hogy a már megszerzett ismeretekre épít, így problémás az áttérés más nyelvekre, amelyekből eleve hiányzik a tuple, a konstruktor-destruktor páros és hasonlók.


Ez az akadálya a linux terjedésének is, mert az áttérők a windowst keresik, keresték a linuxban, nem a unixot.

2018. ápr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#3-as. Tudom, hogy ha egy könyvet elolvasok, akkor nem leszek sem egy programozó, sem egy kóder! De úgy gondolom, hogyha elolvasok néhány könyvet, a megfelelő gyakorlati tudás mellett, akkor talán megérthettem, programozás alap gondolatát! Meg amúgy könyvek, videók, meg programozó ismerősök nélkül, hogy tanulhattok meg programozni?

4-es Köszönöm a választ, de nem szeretnék ilyen téren elmozdulni! 9.-es vagyok, és elektronikát tanulok. Sok ismerősöm, tanárom mondta, hogy később az elektronkában, szükséges lesz a programozás.

#5-ös Nem azt mondom, hogy váltanék egy új nyelvet. Egy évvel ezelőtt is elkezdtem a Pythont, csak akkor elakadtam, és abbahagytam, azután inkább az informatikára gyúrtam rá, és most újra elkezdtem... De úgy látszik megint, elakadtam, annál a résznél. De most, átléptem azt a fejezetet, és tovább haladtam. De a többi tananyag, ugyanúgy ráépül, arra a tananyagra.

röviden: Nem váltanék le a Pythonról, de ha a fejlődésemnek ez az ára, akkor IGEN!

Úgy látom, hogy az interneten, sok Pascallal foglalkozó oldal, PDF van. El is kezdem, akkor!

2018. ápr. 4. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!