Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pythonnal, vagy Pascallal...

Pythonnal, vagy Pascallal ketdjem?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják, hogy python a legjobb kezdő nyelv. Gérard Swinnen Könyvéből tanulok, de sajnos nagyon sok benne a szakkifejezések, magyarázat nélkül. (Még úgyis, hogy a python egy ,,kezdő” nyelv), ja és még elavult.

Pascalra is sokan mondják, hogy jó kezdő nyelv, de félek tőle. Pythonba már bele mentem. Olvassak el e vmi könyvet??? Html, és css-t úgy egy kicsit tudok.



2018. ápr. 4. 01:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"A "többségén"? Na ne szórakozz már. Honnan is tudnád te ezt? "

Guess what! Volt aki kíváncsi volt arra, hogy mit oktatnak a TOP egyetemek bevezető nyelvnek, és utánanézett és erről írt egy összesítést. :D Dúrva mi. Google a barátod ha nagyon kíváncsi vagy rá.


" pythonban fejlesztett alkalmazások összetettségének hiánya mutat rá a nyelv jellegére, használhatóságának behatároltságára. Lehet persze pythonban is nagyon összetett - akár ablakos - alkalmazást fejleszteni"

De most ezt te komolyan mondod??! Szerinted csak az a program lehet összetett ami ablakos. Ez hihhetetlen. (Meg ez az "akár ablakos" szöveg... mintha ez bármiféle minőségi/összetettségi mutató lenne. :D )


"Egy csomó ember oktat is, ebből kifolyólag van némi rálátása arra, hogy mik a kezdők gyengéi, problémái és ennek következtében képes megitélni, hogy mely eszköz alkalmas az oktatásra és melyik kevésbé."

Nem. A kettő állítás között feltétlen okozati összefüggés nincs. Attól, mert látod, hogy mik a kezdők gyengéi, még nem feltétlenül fogod tudni, hogy mi a legalkalmasabb ezköz. Lehet, egyszerűen csak egy szar tanár vagy. És én még tanártól soha nem hallottam, hogy azt mondta volna, hogy a "python abszolút nem alkalmas kezdők számára".


"Tekintve, hogy mindenki úgy lép tovább, hogy a már megszerzett ismeretekre épít, így problémás az áttérés más nyelvekre, amelyekből eleve hiányzik a tuple, a konstruktor-destruktor páros és hasonlók. "

Pont egy sorral feljebb írod, hogy programozni kell megtanulni, nem pedig egy programnyelvet. Tehát, akkor miben hátráltatna mondjuk egy típus hiánya? :D Jóhogynem az zavar meg, hogy nincs kapcsos zárójel a blokkok között. Ja, ezt is írta itt valaki. :D (Ugyan nem írtad explicite, de nagyon-nagyon remélem, hogy te senkit nem tanítasz programozni.)


A Python nyilvánvalóan egy remek eszköz arra, hogy valaki megtanuljon programozni, de biztos a Pascal is az. Még az is lehet, hogy jobb kezdő nyelv, mint a Python, nem tudom. De ennyi ostobaságot egyszerűen nem tudok szó nélkül hagyni.


((("Ez az akadálya a linux terjedésének is, mert az áttérők a windowst keresik, keresték a linuxban, nem a unixot."

A Linux azért nem terjed el, mert az emberek nagy többségének teljesen megfelel a windows és a Linux semmi olyat nem nyújt, amire az átlag felhasználónak szüksége lenne. )))

2018. ápr. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

"Volt aki kíváncsi volt arra, hogy mit oktatnak a TOP egyetemek bevezető nyelvnek, "


39 vizsgált egyetem az ezerből, ebből is 27 oktat állítólag pythont. Te most viccelsz?


"Szerinted csak az a program lehet összetett ami ablakos."


Igen, ez a jellemző. Az opciók számossága eleve elkiván egy kezelőfelületet. Ma már nem pálya a parancssor egy bizonyos komplexitás felett.

Persze ha te a Photoshopot is konzolban nyomnád, akkor tényleg tudlak sajnálni.


"Nem. A kettő állítás között feltétlen okozati összefüggés nincs. Attól, mert látod, hogy mik a kezdők gyengéi, még nem feltétlenül fogod tudni, hogy mi a legalkalmasabb ezköz."


Azt nem, legalábbis úgy általában, de azt igen, hogy melyik eszköz alkalmatlanabb a másiknál.


"És én még tanártól soha nem hallottam, hogy azt mondta volna, hogy a "python abszolút nem alkalmas kezdők számára"."


Pedig gondolom már több ezertől megkérdezted ezt, igaz?


"Pont egy sorral feljebb írod, hogy programozni kell megtanulni, nem pedig egy programnyelvet. Tehát, akkor miben hátráltatna mondjuk egy típus hiánya?"


Igen, programozni kell megtanulni, mert ez a cél, de az eszköz erre egyik vagy másik programozási nyelv. Csak nem mindegy melyik. Kalapálni lehet 46-os villáskulccsal, vagy egy kombináltfogóval is, mégis inkább kalapácsot használnak az emberek.


"A Python nyilvánvalóan egy remek eszköz arra, hogy valaki megtanuljon programozni,"


A python arra remek eszköz, hogy valaki megtanuljon pythonban programozni, kivált, ha programozni már tud. Arra már kevésbé, hogy időegység alatt eredményt érjen el a programozás területén mint kezdő, mivel erre akad a pythonnál jobb eszköz is.


"A Linux azért nem terjed el, mert az emberek nagy többségének teljesen megfelel a windows "


Látod, itt tűnik ki a legjobban, hogy a dologhoz nem sok affinitással bírsz, ugyanis az emberek többségének meg a linux "felel meg" a tableten, a telefonon, nem a windows.

2018. ápr. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"39 vizsgált egyetem az ezerből, ebből is 27 oktat állítólag pythont. Te most viccelsz? "

A TOP egyetem, tudod azt jelenti, hogy nincs benne az összes bokorugró vidéki főiskola, hanem csak a legjobb egyetemek, ahol a legmagasabb szintű oktatás/kutatás folyik, és éppen ezért a leginkább releváns az általuk követett gyakorlat.


De figyu, hogy lehet az, hogy neked az ÖSSZES hozzászólásod hülyeség? Vagy azért, mert tényszerűen nem igaz, vagy azért mert mintha nem értenéd meg azt amire válaszolsz? Egész véletlenül nem te vagy az a csávó, aki újra és újra beregisztrál a GYk-ra, és addig nyomatja a hülyeségeit a programozás kategóriában, amíg lenyomja magát 30%-ra?

2018. ápr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Na, én is ma kezdtem a Pythonnal, 15l l vagyok, de értem a kifejezéseket. Amit mégsem, azt beütöd az értelmező szótárba. Nagyon jó a könyv, csak csináld a feladatokat meg, és próbáld megérteni! Nagyon logikus a nyelv, én a neten profik cikkéből olvastam, hogy ezt ajánlják. Elméletben hasonló az összes program, mindegyikben lehet ugyanazt alkotni, csak a kifejezések hasonlók, de nem ugyanazok. Kitartás! Sok szerencsét! Remélem, sikerül mindkettőnknek! :)
2018. ápr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!