Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit kell tudnia egy programozó...

Rassengan kérdése:

Mit kell tudnia egy programozónak?

Figyelt kérdés
Még csak középsuliba járok de elkéne döntenem hogy hol akarok tovább tanulni. Nagyon érdekel a programozás, viszont sajnos nem tudom hogy mit kéne tudnia egy programozónak. Azt sem hogy milyen tantárgyat érdemes emelten tanulni.Valaki tudna segiteni melyik tantárgyat kéne akkor jobban tanulni?

2018. ápr. 17. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Programozni...

Nem árt ha tud angolul, tud csapatban dolgozni, van matemikai háttértudása.

2018. ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Angol, matek, infó, ebben a sorrendben.
2018. ápr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Középsulikban az informatikaoktatás általában nagyon rossz. Ha abba az 1-2 gimibe jársz ahol jó, akkor azt ajánlom:)


Matek, angol fontos, emellett a fizika lehet még hasznos ha mérnökinformatikusnak mennél.

2018. ápr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Ne a sulira koncentrálj! Szabadidődben programozz otthon! Csinálj végig néhány tutorial-t, meg csinálj saját egyszerű játékokat! Az sokkal többet ért.

Programozni meg se középiskolában, se egyetemen nem fognak megtanítani.

2018. ápr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

angol matek infó a suliban,


helyezkedés infó angol matek az életben :D

2018. ápr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Angol, matek, fizika, meg részben amit a #4 írt
2018. ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A tantárgyak tekintetében azok, amiket az előttem szólók felsoroltak.


Ha képességekre gondolunk:

- kitartás (csak akkor kérek segítséget, ha már többször nekifutottam és többféle módon próbálkoztam és a Google se mentett meg)

- érdeklődés a problémák iránt

- rendszerezett gondolkodás, és az, hogy addig mész, amíg valami meg nincs oldva

- kommunikációképesség (rengetegszer kapsz feladatot, azt értelmezni kell, és úgy kell kérdezni róla, hogy a másik megértse a kérdést és tényleg arra válaszoljon, amin megakadtál, illetve neked is kell majd tudnod feladatot adni másnak, és akkor azt szabatosan, úgy kell megfogalmazni, hogy a másik el tudjon indulni + ha segítségre van szüksége, akkor értse, mit magyarázol)


Ezek fontosabbak, mint például a matek, legalábbis én 2 éves tapasztalattal ezt mondanám. Vannak területek, ahol a matek fontos, az egyetemen például iszonyúan, de nekem egy százalékszámításnál bonyolultabb matematikai feladatom még nem volt.


Informatikai alapok: jó, ha tudod, hogyan működnek a hálózatok, az internetes kommunikáció, és itt nem az e-mail-írásra gondolok, hanem például a protokollokra és interfészekre.

2018. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
9%
Tutorialok: Kudvenkat csatornáját ajánlom a youtube-n. Papír nélkül is fölvesznek nagyon sok helyre, ha jól programozol és jól kommunikálsz.
2018. ápr. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!