Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ACCESS sql minden adatot...

ACCESS sql minden adatot minden táblából lehetséges?

Figyelt kérdés
Egy régi adatbázist kéne át implementálnom ami olyan modon volt megoldva hogy minden ügyfél külön táblát kapott. Mivel ez baromság csak le szeretnék kérdezni minden adatot minden táblából anélkül hogy a From résznél felsorolnám az összes táblát hiszen ezt nem tudom megtenni. mindezt egy ACCESS adatbázisban. Probálkoztam olyannal hogy select* from table union all de nem fogadta el a szintaktikát.Valakinek valami ötlet hogy lehetne ilyet csinálni?

#Office #SQL #mysql.access.microsoft
2018. ápr. 20. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát én momentán két opciót látok.

1. Transact SQL-el meg tudod csinálni kis mókolás során, hogy végigiterálj az összes táblán és kigyűjtsd belőle az adatokat. (Szerintem arról ne nagyon álmodj, hogy ezt csak úgy Access-ből meg tudod csinálni, itt kőkemény SQL scriptezés kell)


2. Csinálsz egy komplett DB exportot, és az exportált scriptben egy mezei szövegszerksztővel végig tudod replace-elni az INSERT scripteket, hogy ugyanarra a táblára szúrjanak be (feltéve, hogy az adatszerkezet alapvetően ugyanaz minden ügyfélre). Valszeg gyorsabb és egyszerűbb mint T-SQLben babrálni, de rondább, és kicsit több dologtól függ hogy jó-e számodra.

2018. ápr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Azt nem csodálom, hogy az általad feltalált szintaxist nem fogadta el a program. A UNION ALL egy kétoperandusú operátor, valamit kéne írni utána, a table meg nem állhat a tábla neve helyett.


Az ügyfelek, azaz a táblák neve fel van sorolva valahol? Mondjuk egy külön táblában?

2018. ápr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
És a másik kérdés: minden ügyféltábla azonos szerkezetű?
2018. ápr. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

gondolom fix szerkezetű táblák, és a felhasználók is össze vannak szedve valahol.

Ha más nem lekéred a táblákat, (remélhetőleg van valami prefix szerűség ami alapján azonosíthatóak) és azokból generálsz egy újabb lekérdezést, ahol ki listázol mindent.

Gondolom access -ben is van delimiter.

2018. ápr. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem műkődik az általad kitalált bohócszintakszis?

Hihetetlen.

Te komolyan azt vártad, hogy fog??

2018. ápr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

na nyugi nyugi csak próbálkoztam ne kövezzetek meg hogy nem értek valamihez.

Első kommentelő a második felvetés jó énis hasonlót szeretnék megoldani de csak akkor érhetőek el az exportálás gombok ha kiválasztok egy táblát. és egyszerre többet nemtudok kiválasztani.

Lehet van rá mód csak nem tudok róla nem vagyok egy access pro.

Igen az összes tábla ugyan olyan szerkezetű.Csak más más névvel vannak ellátva, ezért is szeretném egy táblába átrakni.

2018. ápr. 21. 18:43
 7/12 anonim ***** válasza:
Észrevetted a kérdésemet? Ha nem válaszolsz, akkor nehéz segíteni neked.
2018. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
csak személy nevek, semmi prefix és nincs listám róla, gondoltam az információs sémából lekérdezni tábla neveket de az accessban nincs ilyen...
2018. ápr. 21. 20:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Talán a legegyszerűbb, ha mégis csinálsz valahogy egy listát, ha nem kétszázan vannak. Akár begépelheted Excelbe. Utána az Excel szövegkezelő eszközeivel elkészíthetsz egy lekérdezést, persze a helyes szintaxissal. Valami ilyen lesz:

select 'Jancsi', * from jancsi

union all

select 'Juliska', * from juliska

union all

select 'Pista', * from pista


stb. Ha ez így egy oszlopba kerül az Excelben, akkor átmásolhatod az Accessbe, és lesz egy teljes lekérdezésed, amiből már létrehozhatsz egy új táblát. Ha ez nem megy, akkor csakugyan az exportált állomány manipulációja a legcélravezetőbb. Én nagyon sokszor használom az Excelt ilyen tömeges lekérdezések összeállítására.

2018. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
aha hát igazából nem tudom hogy csináljam ezt meg a gyakorlatban :D és egyébként több ezer ügyfél van úgyhogy a begépelés annyira nem opció.
2018. ápr. 25. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!