Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek a GreenFoxra,...

Szerintetek a GreenFoxra, vagy inkább a Codecoolra érdemes menn?

Figyelt kérdés

2018. máj. 5. 23:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Utóbbi. 4 hónap semmire nem elég, max ha van előképzettséged.
2018. máj. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
Egyetemre menj, ne ilyen gyorstalpaló szarokra. Lehet hogy hosszabb idő, de ha _odateszed magad_ stabil és használható alap tudásod lesz, ami nem mondhtó el a greenfox féle vackokról.
2018. máj. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%
#2 Az egyetem akadémikusokat nevel, egy dolog, hogy divat lett oda járni, de a rengeteg mateknek egy junior szintjén nincs értelme. Pl.: egy frontend fejelsztőnek meg kb sose lesz. Arról már ne is beszéljünk, hogy amúgy 2018-ban bármit megtalálsz a neten, helyből az MIT legtöbb oktetási anyaga fent van a neten... Szóval nem kéne agyatlanul egyetemezni, mert nem mindenkinek kell egyetemi képzés a céljaihoz.
2018. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

"Dolgoztam" együtt jó pár greenfoxot és codecoolt végzettel. De dolgoztam együtt egyetemet végzettekkel is szerencsére.

Tapasztalat:


Az ilyen gyórstalpaló vacakról jövők egy év után sem tudtak valóban használható tudást felmutatni, megragadtak azon a szinten, hogy primitív pár órás rutin feladatokkal elbírtak, de semmi komplexebbel. Még a jobbképességűek sem mert alapok nélkül nem értették, hogy mit csinálnak.


Nem lehet ész nélkül csak gyakorlatot tanulni minden matematika alap és elmélet nélkül. (kivéve, ha neked elég megrekedni egy-egy rutin feladat szintjén).


Igen, az igaz, hogy két gomb kirakásához nem kell egyetem, de egy komplexebb single-page app-hoz, ahol jelentős logika és számítás átkerül a kliens oldalra már nem árt ismerni néhány algoritmust illetve érteni is, hogy mit csinál framework, amivel dolgozol.


Valamint feltételezem senkinek nem életcélja, hogy primitív pistike szinten tengődjön nyugdíjig.

2018. máj. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
32%

3# Igen, bizonyos pozíciók nem igénylik az erős matek és fizika tudást. Amúgy most komolyan... mindenki a matekkal jön, de pl.: itt a BME VIK tanterve:


[link]


Csak az első évben van matek és fizika és az sem kifejezetten magas szinten.


Az egyetem nem arra való, hogy megtanulj programozni, inkább egy alap mérnöki és informatikai háttér felépítésére. A megfelelő alapokkal sokkal magasabbra lehet jutni.


Igen, minden fent van az interneten és otthon is meglehet tanulni ... éppen ezért az a ideális ha valaki egy jó mérnökinformatika szak elvégzése közben folyamatosan fejleszti önmagát. Az egyetem nem arra van, hogy megtanítsa mondjuk a Spring frameworköt és betoljon 5 hónap után egy legallja pozicióba :D Csak ad egy jó alapot.


Sokat azt mondják, hogy sokkal jobban megéri ha 1 év után elkezdenek dolgozni, mint 4 éven át az egyetemen a diplomára várni :)


Ezeknek elmondanám, hogy 2. évtől simán lehet már programozói állást szerezni gyakornoki vagy akár junior szinten, olyat ami jobban fizet a pár hónapos bootcamp után kapott semmilyen munkánál, plusz a bootcampek általában 1 millió körül vannak az egyetem meg teljesen ingyenes.


Igen, nehéz megoldani, de itt a motivált kitartó emberekről beszélek aki az egyetemi órákon kívűl folyamatosan programoznak és az új piacképes technológiákat tanulnak.


A bootcampek a "könnyű" megoldás, de nem feltétlenűl a jobb. Ha úgy akar munkát találni valaki, hogy pár hónapon át heti 4x 5-8 órában bejár egy ilyen helyre, de mondjuk nincs kedve az ennél eleve nehezebb egyetemi órákra bejárni és a szabad idejét önmaga fejlesztésére szánni...


Meg persze sokkal több lehetőséged van. Pl.: Egy külföldi pár hónapos gyakornoki pozíció megszerzése kifejezetten egyszerű.


Az egyetemi évek alatt ha ügyes és kitartó vagy egy rettenetesen jó önéletrajzot fellehet építeni, amivel megalapozod a további karrieredet.


(Általánosságban beszéltem. Ne gyertek, hogy " ... de a front endnek nem kell a ...")


Kérdező:

A Codecool.

2018. máj. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
17%

Meg persze kifelejtettem a kapcsolatokat. :) Egy jó egyetemi programban nagyobb esélyel szerzel olyan ismerősöket, akik pár év mulva senior pozícióban lesznek vagy éppen saját starupjuk van.


Meg mélyebb kapcsolatokat építesz ki.


Soha nem fogsz találkozni egy párhónapos képzésen szerzett ismerősökkel, de 3,5-4 év alatt egy életre tudsz barátokat szerezni.


Plusz esélyt kaphatsz külföldiekkel való interakcióra, elmehetsz az erasmus programmal külföldre és ott megalapozni a jövődet. Ott szerezni pár ismerőst, akik segíthetnek majd később abban az országban elhelyszkedni.


Sokkal komplexebb ez a probléma mint, hogy " a bootcamp X összebe és Y időbe kerül, míg az egyetem K összegbe (vagy semmibe) és G időbe kerül"

2018. máj. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
76%

Röviden:

Én elsősorban egy Mérnökinformatikus BSc elvégzését (BME vagy Óbudai egyetem) javaslom, és másodévtől részmunkaidőben dolgozni mellette.

Ha ezt nem tudod megvalósítani, mert dolgozol és nem tudod a megélhetésedet ezért 1-2 évig szüneteltetni, akkor tanulj meg önállóan programozni. A legtöbb egyetemen ingyenes letölthető a tananyag nagy része, így tudod otthon képezni magad. (Mondjuk a programozós tárgyak és a BME záróvizsga tárgyainak anyaga, amit érdemes elsajátítani kezdőként) Ha még sosem tanultál ilyen dolgokat, akkor szerintem 1-1,5 év kell, hogy "megérjen" benned az anyag.


Bővebben:


Én is dolgoztam együtt CodeCool-t és GreenFox-ot végzettekkel, és nagyjából ez a tapasztalatom:

Sokkal rosszabb munkát végeznek, mint általában azok, akik egyetem mellett elkezdenek dolgozni. Én másodéves egyetemistaként kezdtem el dolgozni, és önállóan le tudtam már az első hetekben funkciókat fejleszteni. Ők 1 év után sem tudnak önállóan dolgozni, fogni kell a kezüket.

Szintén hiányzik egy csomó informatikai tudásuk:

-Nem értenek a hálózatokoz, fogalmuk sincs hogyan működik egy IP, TCP vagy egy HTTP protokol. Volt, aki átkerült más munkakörre, és devopsosként nem tudta mi az a proxy...

-Fogalmuk sincs az adatbázisok működési alapjairól.

-Bonyolultabb problémákra nem igazán tudnak jó algoritmust adni.

-Csak az adott programozási nyelvet tanulták meg, semmi más technológiához nem értenek, nagyon nehezen tanulják meg azt.

Ráadásul nálunk úgy nézett ki, hogy ezekkel az iskolákkal kötött a cég egy szerződést, hogy leszállít nekünk x embert (10 és 100 között van x). Nekik kötelező volt a munkahelyemen elhelyezkedni, és 1 évig nem mondhatnak fel.


Voltam az egyiknél nyílt napon, ahol bemutatták nekünk mint ügyfélnek, hogy mit csinálnak, és eléggé az jött le, hogy ez napi 18 órás képzés, nagyon túl voltak terhelve, a képzés alatt nem volt életük. Az így szerzett tudás gyorsan elvész szerintem. (Korábban végeztem online a San Diego egyetem Learning How To Learn nevű kurzusát, ami egy tudományosabb kurzus a tanuláselméletről, és az alapján szerintem ezek a képzések nem adnak hosszantartó tudást: [link] Érdemes amúgy ezt a kurzust elvégezni, én nagyon sokat profitáltam belőle.)


Ha mérnökinformatikus szakra mész (pl.: BME), ott nincs sok matek (én ott végeztem), viszont

-Nem csak egy programozási nyelvet tanulsz, hanem rengeteget, így később könnyebb újakat tanulni (mi ezeket használtuk egyetemen: Assembly,C,C++,Java,C#,Python,JavaScript,SQL,PowerShell,Bash,Verilog)

-Tanulsz rengeteg programozást kiegészítő dolgot, amik előbb utóbb hasznosak lesznek: Adatbázisok, Hálózatok, Tervezési minták, Szoftverarchitektúrák, Szoftvertervezési alapelvek, UML, Módszertanok (Scrum, Extreme Programming, Vízesés model), Operációs rendszerek működése (architektúrális felépítésük, ütemezők, működési alapelvek, diagnosztikai eszközök windows-ra és Linux-ra stb.). És még sorolhatnám azokat a dolgokat, amiket egyetemen tanultam, hasznosak voltak, de az általad említett iskolákban nem tanították meg az ott végzettekkel.

-Persze valóban lesznek olyan dolgok is, amikre nem feltétlen lesz szükséged.

-Sokkal lassabban haladtok az anyaggal, van idő megemészteni, és ha dolgozol mellette, akkor is több szabadidőd van élni, mint ezeknél az iskoláknál. (Én BME másodév után kezdtem el dolgozni, időre befejeztem jeles eredménnyel a BSc-t, és ennek ellenére a napi 8 óra alvás mellett még belefért némi társasági élet.)

2018. máj. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
22%

Egyikre sem érdemes költeni. Nem lesz ott belőled semmi, csak a pénzed fog fogyni.


A 3-as válaszolónak üzenem, hogy a frontend html szakkör még nem alkalmazásfejlesztés. A programozáshoz annak a világon semmi köze.

A programozó szakembereket nem az árokparton, meg az interneten, hanem a főiskolákon, egyetemeken képezik.

2018. máj. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
38%
mondjuk jó egyetemen... van fönt a BME videotoriumban video szoftverfejlesztésről hablatyol vmi ürge, eléggé zavaros és szégyen, akkor már jobban jár ha elolvas vmi jó könyvet angolul vagy MIT videokat néz...
2018. máj. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
31%

"Az ilyen gyórstalpaló vacakról jövők egy év után sem tudtak valóban használható tudást felmutatni, megragadtak azon a szinten, hogy primitív pár órás rutin feladatokkal elbírtak, de semmi komplexebbel."

Ez nettó ostobaság. 100%, hogy te az életedben nem találkoztál még bootcamp-et végzettekkel, téged egyszerűen zavar, hogy valaki egy év kemény tanulás után messzebbre jut, mint te 10 év otthoni "önképzéssel".


Aki egy millát ki tud csengetni, hogy kiképezzék programozónak, az motivált, és hajt, mint az állat. Nem gondolom, hogy mindenkiből jó programozó válna, de minden egyetemet végzett diplomásból sem. Olvasd el a válaszokat, mindenki kiemeli, hogy az a lényeg, hogy OTTHON fejlesztd saját magad. Nem az egyetem (habár nyilván van egy csomó előnye). Aki codecool-hoz hasonló bootcampet végez, az nem fejlesztheti magát? Hogy a francba ne? Ezeken a bootcampeken nagyon fókuszált, nagyon gyakorlatlatorientált tananyag van, ami éppenhogy ad egy alapot. Nem elméleti alapot, az természetes, hanem egy való életen alapuló gyakorlati alapot. Éppen ezért hihhetetlen előnyben lesznek az otthoni őnképző zsenkikkel szemben. Rajtad múlik, hogy hosszútávon mit hozol ki belőle, de a rövidtávra ők elintézik, hogy legyen munkád.


Különben egyszerűen nem értem: itt a gyk-n kétféle válasz van: ha valaki az egyetemről kérdez, akkor mindenki leoltja, hogy így szar, meg úgy felesleges, és otthon kell magadtól megtanulni programozni, mert az egyetem erre nem tanít meg. Aztán vannak a bootcamp-es kérdések, és akkor egyből kiderül, hogy egyetemi végzettség nélkül l.fszt se érsz.


Nekem egy ismerősöm, a Progmasters-en végzett egy kurzust. Olyan kemény volt, hogy vért hugyozott, pedig már eleve tudott programozni. Lassan egy éve ugyan annál a cégnél van, és már nem junior. Szóval nyaszgem.

2018. máj. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!