Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek a GreenFoxra,...

Szerintetek a GreenFoxra, vagy inkább a Codecoolra érdemes menn?

Figyelt kérdés

2018. máj. 5. 23:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%

9# Oké, nézegesd az MIT videókat, de azok önmagukban semmit sem érnek. Ismerem az oldalt.


Bemagolod a jegyzeteket? Meg csinálod a dolgozatokat ellenőrzés és gyakorlás képpen? Meg csinálod a project házikat is?


Csak akkor van értelme.


Meg persze gondolom nem szelektíven nézel videókat. Az oké, hogy megnézed az Introduction to Algorithms órákat, de a Computation Structures, Signals and Systems, Mathematics for Computer Science és a további fontos tantárgyakat is végig nézed és minden feladatot végig csinálsz?


Ha igen, akkor oké..., de ha csak 1-2 órát órát nézel meg, mert azok érdekelnek és csak azokat látod hasznosnak, akkor az ég világon semmi értelme sincs.


Meg persze gondolom meg vetted a javasolt olvasmányokat is .... Ami a 4 évre kb 2 ezer dollár összesen.


Meg persze majd fórumokon ismerkedsz és úgy építesz kapcsolatokat.


Oké ... jól hangzik.

(Szeretem az oldalt, de én komolyan is veszem és csak kiegészítésnek használtam az egyetemi éveim alatt)

2018. máj. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
22%
Ha egyetemet végzett vagyok, de gyakorlati tudást nem tudtam felszedni, érdmes egy ilyen gyorstalpalóra elmenni, hogy tudjak valamit kezdeni a munkaerő piacon?
2018. máj. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

#11 a javasolt olvasmányok többsége letölthető pdf-ben kis kutatás után a netről, 4 free :)


nem azt mondom hogy nem kell egytem, sőt! csak sajna némely magyar oktatási intézmény eléggé el van maradva, és úgy látom minnél nagyobb a presztizse annál kevésbé van ráutalva hogy piacképes tudást nyújtson mert megélnek a hírnevükből...

2018. máj. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Én egyetemre mennék, de nem itthon, mert kb. az összes magyar egyetem szar ilyen téren. Ha már a kettő közül választani kell, akkor Codecool.
2018. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
7%

Azert egy Brithez kepest:

Year 1 modules - MComp / BSc / HND / HNC


Academic & Employability Skills (10 credits)

Computational Thinking (10 credits)

Computer Architecture and Networks (20 credits)

Information Engineering (20 credits)

Introduction to Web Development (10 credits)

Maths for Software Development (20 credits)

Programming 1 (20 credits)

Programming 2 (20 credits)

Year 2 modules - MComp / BSc / HND


Algorithms and Data Structures (10 credits)

Cybersecurity (10 credits)

Database Management Systems (20 credits)

Enterprise and Innovation (10 credits)

Graphics Programming (10 credits)

Open Source Web Technologies (10 credits)

Operating Systems (10 credits)

Software Engineering Principles (20 credits)

Project Management (10 credits)

Research Methods (10 credits)

Year 3 modules - MComp / BSc


Major Project (40 credits)

Advanced Graphics Programming and Virtual Reality (20 credits)

Advanced Web Development (20 credits)

Artificial Intelligence and Machine Learning (20 credits)

Distributed Applications (20 credits)

Year 4 modules - MComp


Group Project (60 credits)

Agile Software Development (20 creidts)

Advanced Artificial Intelligence and Machine Learning or Marketing and Web Analytics (20 credits)

Leadership and Management (20 credits)

2018. máj. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
35%

14# Mért rosszak a magyar egyetemek?


Pl.: A BME nincs olyan rossz helyen.

[link]


Meg ezek a besorolások nem a tantervek vagy tanítás minőségén alapulni, hanem az ott tanítók népszerűségén, az egyetemen alkalmazottak és diákok arányán, az akadémia kutatásainak népszerűségén, hány külföldi diák tanul az adott intézményben stb...


A "reseach" egyetemekben kb mindenhol ilyen a hangulat. Igen, léteznek főiskola szerű "Applied Sciences" egyetemek, ahol mondjuk a matek és fizika helyett az tanítják, hogy hogyan fejlesz Android appot meg ilyeneket...


(Ebbe nem megyek bele mélyen, de azok rettenetes helyek.)


Vagy ha éve 30-100 ezer dollárt akarsz költeni évente csak a tandíjra, akkor igen léteznek sokkal szebb helyek, amik elismertebbek, de azt nem lehet mondani a magyar egyetemekre, hogy kifejezetten rosszak.


Voltál már külföldi egyetemen? Én igen, országfüggő. Van olyan hely ahol hetente kérnek feed backet, hogy hogyan tudják fejleszteni az órákat és van olyan hely ahol keményebben meghatják az embert mint a BMEn.


Attól még, hogy a TVben azt hallod, hogy "A magyar oktatási rendszer szörnyű" (az általános iskola és gimnázium lehet az), de a top 2-3 egyetemen nem az...

2018. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
20%

"Én egyetemre mennék, de nem itthon, mert kb. az összes magyar egyetem szar ilyen téren. Ha már a kettő közül választani kell, akkor Codecool."


Hahhaha..

:o)

2018. máj. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Eli Apricot válasza:
78%

Ezek voltak a kedvenceim:


#10 "Lassan egy éve ugyan annál a cégnél van, és már nem junior."


#12 "Ha egyetemet végzett vagyok, de gyakorlati tudást nem tudtam felszedni, érdmes egy ilyen gyorstalpalóra elmenni, hogy tudjak valamit kezdeni a munkaerő piacon?"


Mekkorát hazudtok még, gyorstalpalósok marketingesei, hogy fizessék a milliókat nektek a szegény kis naiv emberek, a 0-vál egyenlő tudásért?


Van tapasztalatom, hogy milyen munkát végeznek a 4 hónapos kurzuson végzettek és nem túl pozitív. Az egyiknek már tizenkettedjére van visszadobva egy olyan feladat, hogy írjon meg egy 15 soros teszt esetet. Eddig nem sikerült neki. Illetve az összessel az a tapasztalat, hogy semmit nem tudnak önállóan megoldani, ha kapnak egy feladatot egyből szaladnak egy tapasztalt kollégához, hogy ezt hogy kell azt hogy kell. Kivétel nélkül. Szerintem ezeken a kurzusokon jól a fejükbe verik, hogy ha kapsz egy feladatot rögtön szaladj kérdezni valakihez és addig ne hagyd abba, amíg meg nem oldja helyetted.

2018. aug. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
80%

"Mekkorát hazudtok még, gyorstalpalósok marketingesei,"


Ezek nem marketingesek, hanem félretájékoztatott (kb. innen és ehhez hasonló helyekről informálódnak IT ügyben) birgék, más részben olyan wannabe emberkék, akik szeretik azt hinni, hogy egy három és fél hónapos tanfolyáson szerzett papírkával megcélozhatják álmaik állását és ott felvételt is nyernek. Szóval, hogy megspórolhatják időben, erőfeszítésben azt ami másnak 4-5 évébe és nem kevés kitartásába került. Álomvilágban élnek, ábrándok között.

2018. aug. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
csak féltékenységi rohamot ne kapjatok :D
2018. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!