Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy hívjam az operációs...

Hogy hívjam az operációs rendszert?

Figyelt kérdés

Nos. Szeretnék hobbiból készíteni magamnak egy programnyelvet. Ugyebár az alap lexikát könnyű volt megcsinálni, de elértem odáig hogy rendszerhívásokat kellene beiktatni a nyelvbe. Mondjuk konzolra írás, meg ilyesmi. Gondoltam tanulmányozom a TCC nevű fordítónak a forráskódját, de az valahogy nem áll össze. Nem igazán tudom hogy hol foglal helyet benne a c alap függvénykönyvtára, és az hogy linkelődik hozzá. Bár nem is annyira érdekes. Gondolkoztam azon hogy a rendszer specifikus részeket megírom assembly-be, és úgy fog kommunikálni a rendszerrel. Az igazi megoldás ez lenne. Csak az a gond hogy nem ismerem a windows rendszerhívásait olyan szinten hogy jó legyen. A linuxosokat nem nagy cucc megnézni. Azok olyanok mint a DOS rendszer hívásai. Szóval ha valaki tudna window-os rendszerhívásokról szóló dokumentációt biztosítani nekem, annak örülnék vagy jobb ötlettel. Nem akarok amúgy olyan nyelvet írni ami elsőnek c-re majd gépi kódra fordít. Én most per pilla olyannal foglalkozok, ami elsőnek assembly-re majd nasm-el object fájlba majd egy linkerrel gépi kódra fordít. De idővel az utóbbi kettőt ki fogom váltani a saját programjaimmal.


UI.: Igen. Rákerestem google-ba.


2018. máj. 17. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Sanyinak.
2018. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
fOS.
2018. máj. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Érdemes angolul rákeresni.

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Worazliczky Klára Annamária Olgának
2018. máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

" Nem akarok amúgy olyan nyelvet írni ami elsőnek c-re majd gépi kódra fordít."


Pedig valszleg égető szükség volna rá, mert ilyen még nincs.

2018. máj. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

"Pedig valszleg égető szükség volna rá, mert ilyen még nincs."

Egy rakat ilyen nyelv van.

Mondjuk az nem csoda, hogy neked fogalmad sincs ilyenekről.

Na nyomhatod a rendőrségi feljelentést pubi.

2018. máj. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#1, #2, #4. Köszi a hasznos választ. XD

#3 Megnéztem már őket. Hasznosak ezek.

#5 Tudod hogy hogyan működik egy compiler. Igaz. A fordítók egy részét c-ben írják. Mondjuk a nasm-et is, de ez nem jelenti azt hogy c-re is fordít.

#6 Egyet értek veled.

2018. máj. 17. 22:26
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

"#5 Tudod hogy hogyan működik egy compiler. Igaz. A fordítók egy részét c-ben írják. Mondjuk a nasm-et is, de ez nem jelenti azt hogy c-re is fordít."


Hát, én ezt kétlem.

A fordítók bármelyikét írhatják bármilyen nyelven.

A lényeg nem ez, hanem az, hogy a programnyelvek egyike sem olyan, hogy C kódot generálna.

Kód generátorok léteznek, amelyek kimenete C forrást szolgáltat, de programnyelvet én ilyet nem ismerek.

Nem is igen lenne értelme, ha már egyszer gépi kód a végcél. Minek akkor C forrás?


Programnyelv -> C forrás -> .asm kimenet -> bináris

helyett

Programnyelv -> bináris

gyakorlatiasabb.

2018. máj. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

#8: [link]

Jó reggelt.

2018. máj. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező: Azt a programot, amely egy nyelv forrásából egy másik nyelv forrására fordít, nem compilernek hívják, hanem translatornak.
2018. máj. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!