Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy hívjam az operációs...

Hogy hívjam az operációs rendszert?

Figyelt kérdés

Nos. Szeretnék hobbiból készíteni magamnak egy programnyelvet. Ugyebár az alap lexikát könnyű volt megcsinálni, de elértem odáig hogy rendszerhívásokat kellene beiktatni a nyelvbe. Mondjuk konzolra írás, meg ilyesmi. Gondoltam tanulmányozom a TCC nevű fordítónak a forráskódját, de az valahogy nem áll össze. Nem igazán tudom hogy hol foglal helyet benne a c alap függvénykönyvtára, és az hogy linkelődik hozzá. Bár nem is annyira érdekes. Gondolkoztam azon hogy a rendszer specifikus részeket megírom assembly-be, és úgy fog kommunikálni a rendszerrel. Az igazi megoldás ez lenne. Csak az a gond hogy nem ismerem a windows rendszerhívásait olyan szinten hogy jó legyen. A linuxosokat nem nagy cucc megnézni. Azok olyanok mint a DOS rendszer hívásai. Szóval ha valaki tudna window-os rendszerhívásokról szóló dokumentációt biztosítani nekem, annak örülnék vagy jobb ötlettel. Nem akarok amúgy olyan nyelvet írni ami elsőnek c-re majd gépi kódra fordít. Én most per pilla olyannal foglalkozok, ami elsőnek assembly-re majd nasm-el object fájlba majd egy linkerrel gépi kódra fordít. De idővel az utóbbi kettőt ki fogom váltani a saját programjaimmal.


UI.: Igen. Rákerestem google-ba.


2018. máj. 17. 20:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

De te most nyelvet akarsz készíteni, vagy operációs rendszert? :D

Mondjuk mindegy, mert egyik se fog menni neked jelenleg.

2018. máj. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!