Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit kéne tanulnom?

Mit kéne tanulnom?

Figyelt kérdés

Igaz még az érettségivel sem végeztem :), de már tudom, hogy a nyarat önfejlesztésre szeretném fordítani.


Eddig Javával és SQLel foglalkoztam. Az érettségit Accessben csináltam az interfacel, de kóddal is megtudtam volna oldani. A programozás meg egyszerű volt. Az alapokat jól ismererem, plusz szabadidőmben már egy jó ideje foglalkozok az objektum orientáltsággal, persze még gondolom távol állok bármiylen használható tudástól, de a nyáron fel szeretném fejleszteni magamat olyan szintre, hogy mondjuk az egyetem 1 évének végére vagy kicsi hamarabb szerezzek egy gyakorinoki vagy junior programozó állást.


Nagyából van egy elképzelésem, hogy mit kéne, de igazán nem tudom. El akarom kezdeni a spring keretrendszerrel a webfejlesztést, mert jó vagyok HTML plusz CSSből (Nem érettségi szintet értek, annál jóval jobbat. Hobbi szinten szoktam weboldalakat készíteni, mert front endesnek akartam régen menni) és kicsit jobban ráfeküdnék az SQLre is, de pontosan nem tudom mit kéne.


Mit ajánlotok? Mit tanuljak?


Mit várnátok egy egy junior programozótól vagy gyakornoktól (ez reálisabb)?



2018. máj. 21. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Előszöt OOP, de nagyon, aztán Spring + Hibernate.

Azzal már jól el fogsz tudni helyezkedni.

plusz még jó ha nagyjából ismersz valami version control-t, pl Git. Ha egyedül fejlesztesz/tanulsz nem nagyon fogod használni, de jó ha tudod mit tud, hogy használják.


Ezeket nem mindet várják el, de a fizudat megemelik ha már ismered, nem ott tanulod.

2018. máj. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem maradj a Java-nál és abban mélyítsd el a tudásodat.


A gyakornokoktól olyan túlságosan magas elvárás nincs, nem is igen engedik őket a tűz közelébe.

A junioroktól meg az az elvárás - átlagban -, hogy tudjanak fejleszteni, önállóan. A kiadott munkát önerőből képesek legyenek megoldani, megértsék az összefüggéseket, de legalábbis, kevés inadekvát kérdéssel zaklassák a team leadert.

2018. máj. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 iostream ***** válasza:

Abszolút érdemes verziókezelőt használni otthoni kódhoz is, a Git meg Mercurial meg egyéb elosztottak (bár nem tudom, miért kéne másik) kifejezetten jók, mert nem kell hozzá szerver meg semmi, csak mondod, hogy init, és kész a repó.

Egyrészt hozzászoktat, másrészt a verziókezelést nem véletlenül találták ki, nem rossz, ha tudod kezelni a verzióidat.


Mit tanulj? Programozást. Tűzz ki célt, és érd el.


Gyakornokoktól nem várnak el szinte semmit, szóval ne stresszeld túl.

2018. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!