Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » El lehet valahogy rejteni az...

El lehet valahogy rejteni az üres select-ek eredményét SQL Server Management Studioban?

Figyelt kérdés

Sajnos jobb megoldás híján kb. 100-as nagyságrendekben kell select-eket vizsgálnom, amiknek a 95%-a nem ad vissza semmilyen eredményt.

Próbáltam keresni neten valamilyen megoldást, amivel ki lehetne küszöbölni, hogy a "Results" fülön megjelenjenek ezek az üres eredmények, de nem találtam megoldást.



2018. jún. 1. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Nagyvalószínűséggel inkább ott van a hiba, hogy 100 kölün lekérdezést futtatsz és ezeket akarod szemmel vizsgálgatni.

Ennek kéne értelmesebben nekilendülni.

2018. jún. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

100000%-ig biztos voltam benne, hogy lesz legalább egy ilyen "válasz", pedig kiemeltem, hogy nincs jobb megoldás.

Az egész már csak pusztán személyes érdeklődés kérdése, mert természetesen kb. 4 perc volt végignézni szemmel.


De tudod mit? Inkább csak a kérdésre koncentrálj, ne foglalkozz annak az okával.

2018. jún. 1. 17:32
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Biztosan van jobb megoldás, csak Te valószínűleg nem értesz hozzá eléggé, mi meg nem ismerjük hozzá a problémát eléggé.
2018. jún. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, a jobb megoldás az lenne, hogy egy egyszeri feladat miatt nyálazzam át egy baromi nagy adatbázis teljes felépítését mindennemű dokumentáció nélkül. Komolyan, semmi értelmeide kérdést kiírni az esetek felében mert valaki tuti neki áll okoskodni :D
2018. jún. 1. 18:53
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Gyakran találkozom a "fajtáddal", aki felháborodik azon, ha segíteni akarnak neki.

Fejjel mehetsz a falnak örökké, csak majd ne lepődj meg ha gyakran futsz olyan problémákba, hogy 100 lekérdezés között kell lavíroznod és gyűszűvel próbálod kilapátolni a mocsarat, mert már térdig úszol benne.


Egy jó szakember megpróbálja megérteni a problémát és nem esik neki BruteForce módszerrel, csak azért, mert nem ért hozzá.

2018. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A selelectekhez adsz where feltételt méghozzá azt, hogy legyen nagyobb mint a semmi.
2018. jún. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Banyek 60%-os, én már kínomban röhögök. Utálom a fajtádat, a semmire okoskodó, spamoló véglény vagy.

Pontosan tudod te is, hogy tisztában vagyok vele, nem ez a legjob megoldás, de mivel egy PÁR PERCES rohadt dologról volt szó, ezért valahogy nem akartam fél napot elmélkedni egy "szép" megoldáson, csak azért, hogy ne kelljen neked válaszolni egy roppantul tök egyértelmű kérdésre... Amire mellesleg továbbra sem tudod a választ, csak koptatod a klaviatúrádat és fitogtatod, hogy te milyen bivaly nagy szakember vagy (csak épp funkcionális analfabéta).

Biztos vagyok benne, hogy neked még sosem volt olyan feladatod, ami ne ért volna rá 5 hetet, de képzeld a világban nem ilyen szerencsés mindenki mint te.


Még egyszer, csak hogy biztosan felfogd: amikor kiírtam a kérdést már régen megoldottam ezt a pár perces dolgot, csak épp - megvetendő módon - érdekelt volna valami és volt pofám ide kiírni kérdésként, mivel nem találtam rá más megoldást neten. Legközelebb inkább meg se próbálok itt kérdezni, ígérem.

2018. jún. 1. 23:15
 8/14 A kérdező kommentje:

"A selelectekhez adsz where feltételt méghozzá azt, hogy legyen nagyobb mint a semmi."


Ezt nem igazán értem. Írnál egy egyszerű példát?

2018. jún. 1. 23:16
 9/14 anonim ***** válasza:
SELECT * FROM tabla WHERE tabla.nev!=''
2018. jún. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

:D :D :D :D :D

Elképesztő mik vannak itt :D

2018. jún. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!