Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan írhatok ilyen használha...

Hogyan írhatok ilyen használható programot?

Figyelt kérdés

Egy egyszerü programot akarok írni, amit valóban lehet használni.


A program olyasmi mint egy napló, amit akár egy cégnél is lehet használni, pl. egy szállítással foglalkozó cégnél. A program indulna a géppel együtt és jelzi, hogy pl rég nem volt olajozva x gépjármű valamint a b szállításra még mindig nincs sofőr.

Ezen kívül persz tudod követni az eseményeket láthatóan, beírni, hozzáadni járműveket, sofőröket, amiket természetesen el is ment.


A fő kérdéseim:

- Milyen nyelvben érdemes ezt írni? (Nagyon gyórsan megtanulom az alapokat, az összesbe kb ugyan az a logika... Infóból jó vagyok, programoztam már, csak 16 éves vagyok és már sok nyelvet próbáltam, egy újjabbat is gyorsan megtanulnék).

- Hogyan tudom megcsinálni, hogy valóban használható legyen (a lényege a programnak, hogy egy külön ablakon fusson az egész és lehessen menteni az adatokat(pl javascriptbe elég szépen meg lehet csinálni, de ott se tudom hogy hogyan lehetne, hogy mentse a dolgokat.)).

- Hogyan tudna weboldalakkal interraktálni? Pl ahogy én megtudom keresni a neten, hogy x dátumon van-e valamilyen ünnep, ezt hogyan csináljam meg, hogy a program nézze meg az adatokat és csak azt írja ki amit akarok.


Tehát programoztam már, tanulom is de hiába irok egy iléyen programot pascalba(már ha lehet) mert magamat röhögném ki.


Nagy örömmel fogadnám a hozzáértők türelmes válaszát, nagyon sokat segítenétek.


U.I.: Valaki megbízott egy ilyen programmal, aki abszolút nem ért az ilyenekhez de sokat köszönhetek neki, és bízik bennem, hogy meg tudom csinálni és amúgy is egy mérföldkő lenne ez számomra.



2018. júl. 3. 20:26
1 2 3
 11/22 tabaki ***** válasza:

„de hiába irok egy iléyen programot pascalba(már ha lehet) mert magamat röhögném ki.”


Teljesen igazad van -- úgy tudom, pontosan ez történt szegény Christian Ghislerrel is, amikor megírta a gagyi programnyelv használata miatt jószerivel ismeretlen Total Commander című programját. A Nero Burning Rom, Skype, Macromedia DreamWeaver, FL Studio Pro, WinRAR, Partition Magic, Panda Titanium Antivirus, Aida64 és egyéb névtelen szoftverek szerzői pedig kacagókórust alkotva terceltek alá.

2018. júl. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ezt nem nehéz megírni. A logikai résznél fogsz elakadni, nem maga a kódnál. De azért kitartást.
2018. júl. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én inkább azt javasolnám neked, hogy magyarul tanulj meg, mert a néhány soros bevezetődben volt hét helyesírási hiba, ami elég lehangoló, legalábbis annak aki olvassa a soraidat és, veled ellentétben, tud is magyarul.


Ezt követően lehetne sort keríteni a tájékozatlanságod felszámolására és ha ez is megvan, akkor lehetne nekiülni, megtanulni programozgatni.

2018. júl. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
:D :D :D :D
2018. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Aki megbízott, az mikorra szeretné, ha kész lenne? Mert ez 1 embernek pár hónapjába biztos beletelik, ha már eleve ért hozzá.
2018. júl. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Pár hóóónap???? Te miről beszélsz? Mindjárt kész van, mondam, hogy csak egy egyszerü program kell... Jézusom :DDD
2018. júl. 7. 10:12
 17/22 anonim ***** válasza:
Tiltsátok már ki innen ezt a majmot a kérdés törlésével együtt.
2018. júl. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Pár hóóónap???? Te miről beszélsz? Mindjárt kész van, "


Képzelem, milyen jól használható lehet.

2018. júl. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Pár hét alatt is megírható, de akkor már legyen egy jól bekonfigolt és szépen megírt vázad. Ha a nulláról kell indulni bizony beletelik legalább 1 hónapba és a layoutról még ne is beszéljünk.
2018. júl. 8. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
.
2018. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!