Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozást tanulni érdemes...

Programozást tanulni érdemes szerintetek 30 felett?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy van-e értelme. Illetve mi az, amivel érdemes fogalkozni? Pénzügyileg is értem: hogy keresett. Nekem egyébként pénzügyi végzettségem van.

2018. júl. 7. 22:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem érdemes, csak ha hobbiból érdekel.

A munkaerőpiacon nem lesz értéked, ahogy valszleg tudásod sem.

2018. okt. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
4get it
2018. okt. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ahelyett, hogy újra meg újra rugózol egy amúgy is fölösleges kérdésen inkább elkezdhetnéd már tanulni.
2018. okt. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
3 hónap után egyszerűbb gyakorlóprogramokat már meg tudnál írni. Ne a kérdésen merengj, láss neki, vagy felejtsd el
2018. okt. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 tabaki ***** válasza:
Az én IQ-m 50 fölött van, mégse mernék belevágni.
2018. okt. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
nem
2018. okt. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:

Van egy mondás miszerint sohase késő.

Az igaz hogy jobb lett volna pl. 20 vagy pl. 14 évesen kezdni vagy ép ezalatt.

Vannak fokozatok. Ha 30 évesen kezded el az kevésbé jó, ha pedig 30 évesen azt mondod, hogy öreg vagy és 30 évesen se kezded el, az mégrosszabb. De 10 év múlva felmerülhet, hogy 40 évesen érdemes e elkezdeni programozni s akkor az lesz a válasz, hogy igen, de 30 évesen jobb lett volna.

2018. okt. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Megtanulni sok mindent lehet, de szerintem sosem leszel igazi, vérbeli programozó.


Én 12 évesen kezdtem, C-64-esen, lelkesedésből. Harminc évvel később sokkal jobban vágom a dolgokat, mint azok, akik iskolában tanulták jóval később, és a papírjukat szorongatva szerencsétlenkednek a gép előtt. Ők unják, utálják, nem érzik a varázslatot.


Az emberi agy ugyanis tizenéves korban építi ki az idegpályákat ahhoz, amit a környezeted leginkább megkövetel. A természet azt feltételezi, hogy ebben a korban indulsz el felfedezni a világot, és szerzed meg a jövőbeni boldoguláshoz szükséges ismereteket, képességeket. Amit ekkor a leggyakrabban csinálsz, az egész életedben jobban fog menni. Ha zenélsz, akkor az. Ha tehát versenyszerűen táncolsz, ez egész életedben benned marad. Ha egy nagy városban mászkálsz, akkor a tájékozódó képességed fejlődik. De ha ebben a korban sokat játszol egy bizonyos videójátékkal (pl. Mortal Kombat), akkor életed végéig megmarad a rutinod.


Ez annyira igaz, hogy például miután tizenéves koromban aránytalanul sokat játszottam a Doommal, átlagon felüli tájékozódó képességem van épületekben. Sosem tévesztem el, hol kell befordulni egy folyosón, melyik ajtón kell bemenni, merre van a lift a föld alatti parkolóban, de idegen városok utcáin is többé-kevésbé mindig tudom, merre kell menni.


Így vagyok programozó is. Lazán építek fel fejben többszörös logikai áttéteket (IF struktúrákat, ha valaki ezt akarta hallani) vagy rekurziókat, olyan könnyedséggel, mint ahogyan beszélek vagy járok. Másoknak, akik felnőttként tanultak, ez nagyon nehéz.

2019. máj. 8. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Evente ki fogod emelni a kerdest? A te idod is veges es csak halogatod ugy latszik, probald ki eleinte szabadidodben, hogy tetszik-e egyaltalan.
2019. máj. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nagyjából akkortájt döntöttem el, hogy programozást szeretnék tanulni, amikor Te kiírtad a kérdést.

Belevágtam, először főleg könyv segítségével. Sokat angoloztam is, így már az angol is egyre kevesebb problémát jelent a tanulásban.

Fél éve tanfolyamra is járok.


Nagyon szeretem, jól haladok és egyre több dologra érzek rá.



Te belevágtál? Hogy haladsz?

Miért írtad ki a kérdést? :)

2019. máj. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!