Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetséges ilyen programot...

Lehetséges ilyen programot írni, amelyik figyeli az oddsváltozásokat?

Figyelt kérdés

Ha túl hosszúnak találod az írásom az első 2 bekezést ugord át:)



Érdekel a sportfogadás, most abba ne menjünk bele, hogy lehet e nyerni vagy sem. Én látok lehetőséget benne, persze nem úgy hogy kiválasztok 10 eseményt mind bejön és nyertem. Hanem inkább kis tétekben és nagyon sok fogadást. Ami jó arányban jön be (ezt nem részletezem mert akkor nagyon sokat kéne írnom)


Amire én gondoltam azt csak élőben lehet megjátszani, és csak néhány perced van rá. Persze élőben megy vagy 100 esemény. Én olyan sportokra gondolok amiben ingadoznak az oddsok (kosár, kézi, tenisz)


Szóval lényeg, hogy olyan programot szeretnék, amely lementi magába pontosan a mérkőzés kezdete előtti szórzókat, és ahhoz képest X % -kal történő növekedés esetén jelezne nekem.


Azért lenne nekem jó, mert egyrészt gépnél dolgozok, és napi 8 órában jelezne, az simán belefér az időmbe, viszont közben nincs időm ilyen "lutrira" játszani, itthon meg munka után nem állok neki. Biztos viszonylag jó jövedelmet nem kockáztatok, ennyire bizonytalan magasért. Viszont nagyon kíváncsi vagyok arra amit írtam, hogy hogyan muzsikálna hosszútávon...



2018. júl. 12. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Persze, hogy lehetséges.
2018. júl. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem az "oddsok" elérhetőek egy-egy weboldalon.

Ezeknek a weboldalaknak a tartalmát kell időnként lekérni, kielemezni, az elemzett adatokból a szükséges információkat kiszedni, tárolni illetve összehasonlítani a korábban tároltakkal.


Ez a web scraping témaköre - erre vannak különböző könyvtárak - Beautifulsoup, Cheerio, Selenium, PhantomJS, satöbbi...

2018. júl. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

persze, hogy elérhetőek


röviden A és B oddsot kell összevetni


A az eredmenyek.com, minden egyes esemény mérkőzés előtti oddsa


B pedig az xy fogadóiroda élő kínálatában lévő odds


bár itt felvetődik egyből a kérdés, hogy ha a két felületen más néven van a 2 csapat például: Man.United és Manchester Utd. ezt kettő különbözőnek is érzékelheti a program. Szóval nem hiszem, hogy annyira egyszerű összehozni.


Viszont ha időben is képes tárolni, azaz a fogadóiroda oddsait, reggel 8 kor mondjuk lementeni, és ahhoz hasonlítja ami megy közben egész nap.

Ez működőképes lenne.

2018. júl. 12. 21:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"ezt kettő különbözőnek is érzékelheti a program. Szóval nem hiszem, hogy annyira egyszerű összehozni."

Persze, a web scraping első lépése a két oldal struktúrájának és a feldolgozandó adatok előzetes "manuális" feldolgozása.

2018. júl. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez esetleg még egy API-val is megoldható lehet, hátha van ilyen, nézz utána.
2018. júl. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

nekem nem mond semmit az, hogy API

nem igazán értek a programozáshoz

inkább programozót keresnék aki megírná, ha nem irreálisan magas az ár, ugyanis fogalmam sincs hogy milyen áron dolgoznak

de sokkal több lehetőséget látok benne mint bolond módjára fogadni, mint a legtöbb ember

2018. júl. 13. 19:20
 7/11 anonim ***** válasza:

"nekem nem mond semmit az, hogy API"

API = Application Programming Interface - egy programnak/szolgáltatásnak (jelen esetben egy weboldalnak) olyan "felülete", amin keresztül más programok hozzáférhetnek a programhoz/szolgáltatáshoz anélkül, hogy annak belső felépítését, működését ("forráskódját") ismernie kellene.


Tehát például a Twitternek, Tumblrnek, Youtubenak, Google Mapsnak és minden nagyobb weboldalnak van ilyen "felülete", ahova bizonyos fajta kéréseket küldve bizonyos fajta válaszokat/interakciókat lehet elérni.


Ahogy nézem, az eremenyek.com oldalnak nincs ilyenje.

2018. júl. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Százezrekről beszélünk minimum, ha elvállalja bárki is, attól függően persze mennyire összetett/csilivili megoldást akarsz.
2018. júl. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
kb hány százezer lehet egy ilyen program?
2018. júl. 13. 20:29
 10/11 anonim ***** válasza:

"függően persze mennyire összetett/csilivili megoldást akarsz"

Pontos feladat és konkrét fejlesztő/fejlesztőcsapat függő.

2018. júl. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!