Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Sok mechatronikai mérnök akik...

Sok mechatronikai mérnök akik nagyon értik a dolgukat (a szakmájukban) képesek lennének mesterséges intelligenciával felszerelt robotot készíteni?

Figyelt kérdés
A tudástára mondjuk annyi lenne, hogy bizonyos mondatok elhangzására, megtenne egyszerű feladatokat. Például elhangzik, hogy menj előrre, és elkezd előrre járni, gurulni stb.

2018. aug. 24. 21:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Ha továbbképzik magukat, akkor igen.

De a mechatronikai mérnök inkább gépészmérnök, mint informatikus.

2018. aug. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Amit te mondasz, az köszönőviszonyban sincs a mesterséges intelligenciával.

Szoftvertechnikailag a hangvezérlés semmivel nem másabb, mint ha billentyűzetről, vagy távirányítóval adnál neki utasításokat. Annyi, hogy kell egy extra interfész, ami felismeri a hangutasításokat.

2018. aug. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
Még akik kevésbé értik a szakmájukat, azok is képesek lennének ilyen feladatra.
2018. aug. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
A mechatronikai mérnök feladata inkább a robot vezérlése, a motorjainak szabályozása, megfelelő anyagok kiválasztása, szilárdságtani-rezgéstani méretezés. (Inkább gépész dolgok, csak kicsit több a szabtech..) A szoftveres rész inkább való egy mérnök-informatikusnak, vagy egy villamosmérnöknek. Ami a MI-t illeti az meg totál infós terület, abba külön bele kell tanulni.
2018. aug. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Azt azért nyugtázzuk, hogy egyelőre a legjobban a kérdező van tisztában a mechatronikai mérnök feladatkörével.
2018. aug. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy 5 perces feladat totál amatőrök hobbistáknak is.
2018. aug. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Én mechatronikai mérnöknek tanulok (4 féléven vagyok túl). De nem nagyon értem a kérdést. Semmi olyat nem tanultunk, aminek köze lenne a mesterséges intelligenciához. Viszont amit leírtál hogy "parancsokat teljesítsen", ahhoz egyáltalán nem is kell MI.

A hardveres rész nem nagy kunszt, azt bárki megcsinálja. Programozni alapszinten tanultunk. Ehhez a feladathoz legalább egy programtervező informatikus vagy valamilyen hasonló képzést végzet emberke kellene (vagy csak nagyon sokat kellene vele foglalkozni önerőből). Igazából az (is) a kérdés, hogy a hangfelismeréshez szükséges kódot honnan kell elkezdeni megírni. Ha szinte kész forráskód is elérhető, akkor egy mechatronikai mérnök is meg tudja csinálni a dolog, mert magának a hardveres elemeknek a vezérlése már tök egyszerű.

2018. aug. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
11%

"Én mechatronikai mérnöknek tanulok (4 féléven vagyok túl). De nem nagyon értem a kérdést. "


LOL.- ÉN meg az vagyok már bő tizenéve, de a kérdést megértettem és az éppen egy mechatronikai mérnöknek való feladat.

Az egy dolog, hogy te nem hallottál, tanultál MI-ről, ne aggódj, sok proginfós sem, mégis tudják mi az.


Itt egy mechatronikai szakmérnök feladatköre, röviden:


"Ha mechatronikai mérnök vagy, az nem jelenti azt, hogy egész életedben gépjárműfékrendszert, marsjárművet, automata mosógépet, kórházi altatógépet, robotrepülőgépet, mobiltelefont, vagy mobilgyártó automata gépsort, távirányítású klímaberendezést, kőolajipari szabályozórendszereket, intelligens fűtésrendszert, esetleg számítógépvezérelt robotokat kell tervezned.


De az biztos, hogy nálunk megtanulsz mindent, ami ehhez szükséges!"

2018. aug. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
27%

"Ez egy 5 perces feladat totál amatőrök hobbistáknak is." Na megjött a gyakori aktuális zsenije.


Amúgy a mechatronikai mérnök tipikusan az "mindenhez ért, de semmihez se" eset. Mindenből tanul egy kicsit, de semmiből sem eleget ahhoz, hogy bármit is kezdjen vele. Tanul alapszinten programozni, ami édeskevés ahhoz, hogy valami komolyat csináljon, szemben egy mérnökinfóssal vagy proginfóssal. Tanul villanytant, de abba se mélyed bele kellően, ellenben egy villamosmérnökkel. Talán a gépészetet tanulja kellőképpen, hogy össze lehessen hasonlítani egy gépészmérnökkel.

2018. aug. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó: biztosan azért a legjobban keresett, és legjobban fizetett mérnöki szakma a felvi statisztikái szerint, mert semmihez se ért xD


Bírom az ilyen idióta, alaptalan beszólásokat, hogy "mindent tud, de semmit sem"

2018. aug. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!