Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozónak van jövője?

Programozónak van jövője?

Figyelt kérdés
Sziasztok, programozó vagyok, és elindítanék itt egy vitát, amin egy ideje már rágódok. Szóval a programozók jövőjét illetően kellene megtippelni az elkövetkezendő 10 évet (vagy akár többet is ha van rá affinitás). Szóval a piacot telítik a mindenféle képző cégek (ezen felül a multik is), és kiképeznek mindenkit programozónak, a libraryk és frameworkok pedig egyre egyszerűsítik az egész szakmát. Egyre kevesebb tudással tud egyre több ember programozóvá vállni. Emellett hétről hétre jönnek a statisztikai (többnyire azért fizetett) hírdetések, hogy milyen milliomos lehet ebből az ember fia (és jelenleg nem is hazudik). Ezen felül a Moore törvény 2020-tól elkezd visszaszorulni (amihez nagyban hozzájárul, hogy idén elkezdik gyártani a 7 nm-el dolgozó chipeket). Az AI szerepét is, aki jelentősnek érzi, nyugodtan vonja be. Azért tartom fontosnak a témát, mert 6 éves tapasztalattal azt látom, hogy az újoncok egyre gyorsabban szívják fel magukat (mivel egyre könyebb dolguk van), és már félek észrevenni a piacon a szakma aranykorának végét jelző első jeleket. (egyre kisebb a fizu, egyre kevesebb tudást igényel a fejlesztés, stb...)

2018. szept. 11. 19:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ugye ez csak valami vicc?
2018. szept. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kérdező te tényleg programozó vagy? Vagy te is ilyen OKJ-s 2 hetes programozó vagy?
2018. szept. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
lehet hogy alaptalanok amiket írtam, de megköszönném az értelmes érvekkel alátámasztott ellenérveket szardobálások helyett. Köszönöm.
2018. szept. 11. 20:31
 4/15 A kérdező kommentje:
értelmes ellenérveket (elfelejtettem kitörölni egy plusz szót, ne köss bele)
2018. szept. 11. 20:34
 5/15 anonim ***** válasza:
Nyilván nincs jövője annak a szakmának ami a legdinamikusabban fejlődik és folyamatosan nagy mértékben nő a piaca, nyilván.
2018. szept. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintetek a föld tényleg lapos? Érveket és ellenérveket kérek szardobálás helyett.
2018. szept. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
az hogy most nő valami, nem biztos, hogy a jövőben is fog. A Microsoft és a többi multicég azért támogatja a programozók minél nagyobb mennyiségben való képzését, hogy a piac telítődésével lejjebb tolják a programozók fizetését (aminek következtében a szoftverek ára is lemegy de csak idővel). A hardverek és a technológia is elképesztő ütemben fejlődött az elmúlt évtizedekben, de ha gátat szabnak a fizika törvényei a további kicsinyítésnek, akkor ez nem fog így maradni örökké (reflektálva arra, hogy attól, hogy valami dinamikusan fejlődik, még nem értelmetlen beszélni annak a végéről. Nem is értem mire fel ez a nagyképűség.)
2018. szept. 11. 20:54
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan. Ha az AI ki tudná találni a megrendelő igényeit és megvalósítani akkor is kellenének. Megrendelő érdekes állatfaj, még az emberrel való kommunikáció során is néha nehéz megérteni mit akar hát akkor ha egy gépnek kellene megmagyaráznia ?:D Piszlicsáré munkát felfogja és fel is váltja az AI idővel. Elsősorban a FrontEnd környékén várható áttörés hiszen egy statikus weblapvázat képes lehet összerántani amire már vannak nem túl durva , de vállalható fejlemények.Ami meg automatizálva lehet az úgy is automatizálva lesz , de azt megint csak automatizálni kell. Ez nem az a szakma ahol amit egyszer megtanultál életed végéig lesz vagy megtanulod a Springet és a Java nyelvet aztán elleszel életed végéig vele ? Szerinted nem lesznek átképezve az emberek ha arra lesz igény? Amúgy meg az egész tendencia pont , hogy értékesebbé teszi a szakmát hiszen már a leggyikfingabb dolog is "smart". IoT több mint trendi dolog és ezzel a tendenciával épp , hogy egyre többre van szükség. A legacy kódokat meg ki fogja karbantartani ? Programozó lesz az utolsó olyan szakma az elkövetkezendő 100 évben ami elértéktelenedne mert mindenhova kelleni fognak. A jól algoritmizálható munkák vannak veszélyben. Az is , hogy kevesebb tudással is van igény az emberre nem azt bizonyítja nincs jövője, hanem olyan mértékű igény van rá hogy már alacsony tudással is szükségesek. Szerintem meg pont , hogy fordítva egyre nagyobb tudást igényel a fejlesztés csupán egyre több információ elérhető az ember számára. Bezzeg a régi időkbe mikor még mocskos megoldások kellettek nem voltak tutifrutti frameworkok és silányabbnál silányabb minőségi kódok születtek azok voltak a szép idők. Ja nem......


Te attól félsz , hogy nem vagy elég tehetséges egy esetleges változás esetén , hogy a frissebb emberek ha valami beütne hamarabb elsajátítanák azt ami neked hosszú évekbe tellett és ugyanúgy hosszú ideig tartana.


Kódoló majmokat továbbra sem nevezném amúgy sem programozónak/szoftverfejlesztőnek nem tudják hogyan csinálja amit csinál , de tudják csinálni. (Megjegyzem gondolom te inkább feltalálnád a spanyol viaszt mégegyszer csak szarabb minőségben. Frameworkok nem váltják ki a gondolkodást és a fejlesztést csak megkönnyítik ez nyilván akkor ciki ha nem vagy penge mert elmossa a különbséget és igen ez a fizetésben is meg fog látszódni.)


Felmerül a kérdés milyen fejlesztő vagy te ?sufnifejlesztő ?

2018. szept. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindig is magas fizetéssel fog járni.


Mert ez egy olyan munka, amit kevesen végeznének. A legtöbb ismerősöm, akinek mondtam, hogy programozó vagyok olyan reakciókkal illettek, hogy ők biztosan nem tudnák csinálni, biztosan zseni vagyok.


A negatív sztereotípiák és a magas versenyláz miatt a szakmában nem lehet mindenkiből programozó és nem is lesz. Javítsd ki ha tévedek, de a legtöbbünknek vagy valaha így volt ez egy olyan dolog, amit akkor is csinálnánk ha nem fizetnének érte. (Persze nem sokszor monotonnak tűnő munkáról beszélek hanem saját érdeklődést kielégítő projectekről).


Szóval ide jön jöhet a Józsi a gyárból csak úgy és nem fogja elvenni a munkádat. :)


Lehet sokan vannak, de a fentebb leírtak miatt nem feltétlenűl fognak lelassítani ha te igazán elhivatott vagy. Sokan csak a hájp miatt kerülnek a szakmába nem az informatika és programozás szeretete miatt.


Sokakat csak a felületes dolgot érdeklik, ami hamar megmutatkozik és ezek az emberek semmilyen formában nem képviselnek konkurenciát. Itt nem feltétlenűl bootcampesről beszélek. Egyetemistánál is lehet olyat látni, hogy 5-6 év alatt elvégzi a 3,5 éves képzést és semmit sem tud felmutatni iskolai dolgokon kívül, amit ő csinált volna szabadidejében. Minden táborból vannak ilyen emberek, csak van ahol több van.

2018. szept. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#7 Túl rövid az élet ahhoz hogy én ezt elolvassam. :D
2018. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!