Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire segítik a tapasztalta...

Mennyire segítik a tapasztaltabb fejlesztők a juniorokat egy cégen belül?

Figyelt kérdés
Csak egy-egy Google linket küldenek át nekik, vagy van, hogy akár odaülnek a kezdő mellé, hogy átsegítsék egy problémán? Mennyire viselik el, ha egy junior néha értetlen, szerencsétlen?

2018. okt. 24. 16:59
 1/9 Piert ***** válasza:
35%
Cégfüggő. Voltam olyan helyen, ahol egy hónapig rá se bagóztak, arra, mit csinálunk, aztán küldtek egy sazdista állat seniort, akitől kérdezni se lehetett, mert a pillantásával ölni tudott volna. Máshol meg képesek figyelembe venni, hogy a junior az még nem tud programozni
2018. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

" Máshol meg képesek figyelembe venni, hogy a junior az még nem tud programozni"


Hol, a kőbányában???

2018. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem úgy kerül egy céghez, hogy mindent tud, legyen szó akár junior, akár senior fejlesztőről. Mindig lesz olyan, hogy valaki valamit nem tud, és ebben az esetben a legkézenfekvőbb megkérdezni valakit, aki tudja. A tapasztalat mértékéből adódóan általában a junior kérdez a seniortól, de ez nem feltétlenül van így. Ahol jelenleg dolgozom, ott pl nem volt az, hogy kerek-perec leültettek mellém valakit, aki tutorálgatott miután felvettek. Ellenben ha kérdésem volt, bárkihez nyugodtan fordulhattam. Van olyan cég, ahol kijelölnek melléd egy mentort, aki rendszeresen odasomfordál hozzád megkérdezni, hogy minden okés-e, van-e bármi kérdés, elakadás, akármi. És van ahol kérdezni kell :D Ezen felül meg már emberfüggő a dolog, nekem is van olyan munkatársam aki jobb szereti ha egyedül van hagyva a munkájával, így őt nem nyaggatom a kérdéseimmel.
2018. okt. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én még nem dolgoztam olyan helyen ahol a friss husit elhanyagolták volna. Gondolj csak bele, minél hamarabb fel tudja venni a fonalat, annál hamarabb lehet rá is produktív feladatokat osztani. Ergo több időd marad, hogy a saját feladataiddal érdemben foglalkozz. Ez csak megér az elején egy kis plusz energiát.
2018. okt. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 Persze, de ennek nyilván megvan a másik oldala is, hogy amíg a senior fejlesztő téged tutorál, addig ő maga evesebb hasznot termel. Kell egyfajta middle ground.
2018. okt. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

A valóság (hogy a kérdező legalább képben legyen):


A junior azt jelenti, hogy gyakorlatlan, nincs munkatapasztalata, de programozni azt tud.

Minden juniornak (első munkahelyesnek) adnak pár nap türelmi időt, hogy szokja a légkört, tanulja a rendszert, felvegye a fordulatot, de a seniorok nem fogják oktatni, nem fogja a kezét senki, ha fejleszteni kell, mert eleve könnyebb feladatokkal bízzák meg és fokozatosan terhelik.

De ha látják, hogy nem tud fejleszteni, akkor azonnal, vagy legkésőbb hónap végén felmondanak neki és veheti a kalapját, mehet isten hírével. Már ha eljut odáig, hogy asztalhoz ülhet, mert valószinűleg nem, ha oylan béna, hogy a senioroktól akar megtanulni programozni.

2018. okt. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak sajat tapasztalatamrol tudok beszelni.

IT service, ide mentem gyakornoknak/elso melohely.

Egyetembol meg a vedesem volt vissza(prog.terv)

Elso nap.

Bementem 09:00ra.

Megmutatta a helyemet a foni.

Bemutatott a szakterulethez jaro kollegaknak(9fo).

Webes fejlesztes(Js)

Bemutatott ittunk veluk egy kavet/teat/uditot es beszelgettunk ugy 40-50percet mizu meg szokasos sablonos cuccal.

utana jott egy "miiiitiiiing" itt meg nem tudtam a feladatom csak hogy menjek be es nezzem meg hogy mit is jelent a "miiitiiing":D bementem leultem es jegyzeteltem kozben.

A problema az volt hogy van egy rendszer es a rendszer valamiert tobb emailt kuld a kelletenel es hogy mik lehetnek a problemak(elmelet)

Mar itt is bekapcsolodtam a tarsalgasban(utana a foni gratulalt hogy meg mertem szolalni es otletem is volt,bar nem az volt a nyero, tul gondoltam a matekos gondolkodasom miatt :D )

vegul meglett a problema kulcsa kaptam egy resz feladatot kb annyi volt hogy egy szalon figyelni kellett a mail szervertol kapott infokat es azt tovabbitanom egy tombbe.

utana del kimentem edzeni es enni visszaertem 2 re.

el alibiztem meg ott meg, asszimilalodtam.

lassan negy.. meg egy kor y gyk-n es leleptem.

ez volt az elso nap.

Konkret ember nincs mellettem de tobb platfoemon is kerdezhetek, skype, belso levelezon vagy szemelyesen.. igy elveszve nem vagyok.

altalaban nem kerdezek napkozben mert ott a google.

Ja es kozbe dumcsiztam a HR rel hogy az angolom nem a legjobb es kaptam egy angol specifikus kepzest sot a nemre is ra akarnak beszelni de arra nem megyek(utalom a nemet nyelvet):D.

Azt kb hasonloan telnek a napjaim napi ket megbeszeles atlagban.

ha fontosabb dolog is van akkor S.O.S miitingeket is osszehivnak.

Ja es van hómofiszra lehetoseg :D (heti 2alkalom).

kb ennyi.

Azota is itt vagyok junior fejlesztokent(6honapja) netto 280.

telo,laptop plusz otp szepkartya havi 30k.

ja es a benzinemet teljes mertekben fizetik :D

2018. okt. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja es a legfontosabb hogy a kondimat is fizetik a cutlerbe :D
2018. okt. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocsi a helyesirasert telefonrol vagyok es fekszek az agyban es nem nagyon figyeltem a gepelesre :D

remelem azert ertheto

2018. okt. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!