Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ebben kérem segítségeteket....

Ebben kérem segítségeteket. Milyen adattípust használnál a következő adatok tárolásához (kódolásához)?

Figyelt kérdés

1.Egy gépjármű üzemmódja (benzin, diesel,elektromos)?

2.Egy személygépkocsi gyártmánya.

3.Egy személygépkocsi hengerűrtartalma (motor mérete).

4.Egy általános iskola 1. évfolyamának osztályai.

5.A személygépkocsid fogyasztása 100 km-en.


C# programozás témájában kellene gondolkodjak de annyi adattípus van hogy nem tudom melyikekre gondolhat. Időm pedig szorít.



2018. okt. 27. 00:31
 1/4 anonim ***** válasza:

"de annyi adattípus van"

Annyira sok nincs - legalábbis amit a feladat ezen szintjén ismerned kell:

* logikai (boolean) - ami két érték lehet: True vagy False

* karakter - például 'a', 'b', 'c'

* karakterlánc - például "benzin" vagy "Fiat"

* egész (amik lehetnek előjelesek: sbyte, short, int, long, vagy előjel nélküliek: byte, ushort, uint, ulong - mind a kettő 8/16/32/64 bites sorrendben) - például 250

* lebegőpontos (float, double - az előbbi 32 bites, az utóbbi 64) - például 8,2


Bővebben:

[link]

2018. okt. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az a tutiroal link segített. Úgynézki én valami egész másba gondolkodtam.


2. kommentelőnek annyit hogyha semmi hasznosat nem tud írni azért ne log-oljon be. Nyílván ha ilyen rövidek ahogy a linkbe van nem írkálnék ide ami tovább tart. Egyszerűen másra gondoltam. Nem szeretem a magadfajta trollokat. Bújj vissza a barlangodba.

2018. okt. 27. 12:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Hiszti az megy, csak a munka nem.
2018. okt. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:

Szerintem egy kissé pontatlanul vannak megfogalmazva az elvárások, de azért megpróbálok belekotyogni a kérdésbe.

1. A felsorolt három lehetőség (meg a gázüzemű, illetve hibrid) tárolásához sokszorosan elég a byte.

2. Nem tudom, hány autótípus jöhet számba, bizonyos feladatok esetén elképzelhető, hogy a byte is megfelel, de az uint biztosan. Esetleg speciális jelentéssel felruházható a negatív tartomány is, akkor lehet mondjuk int.

3. Kérdés, mi a hengerűrtartalom jelentősége. Ha pontosan tárolni akarod a köbcenti-méretet, akkor uint, más esetben elég lehet a byte, például egy a NAV honlapjáról ollózotthoz hasonló tól-ig táblázathoz:

1000 cm3-ig / 1001-1500 cm3-ig / 1501-2000 cm3-ig / 2001-3000 cm3-ig / 3001 cm3 felett

4. Mi az, hogy „Egy általános iskola 1. évfolyamának osztályai”? Teljes leírás, a tanulók, esetleg szülők nevével, utóbbiak foglalkozásával, osztályzatokkal, szöveges értékelésekkel, hiányzásokkal, késésekkel, felszereléshiánnyal, satöbbivel? Alkalmasint valami karakterláncokból, számértékekből, booleanokból összeszerkesztett horror-struct vagy inkább -osztály. Vagy csak az iskolai kidobósverseny elsős résztvevőinek számáról van szó? Byte.

5. A feladattól és a pontosságtól függ. Deciben számolva elég lehet a byte, centiliterben az uint. De adott esetben praktikusabb lehet a hagyományos literben, törtszámmal való ábrázolás, akkor float.

2018. okt. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!