Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szoftverfejlesztő OKJ ér vmit...

Szoftverfejlesztő OKJ ér vmit tudásban és elhelyezkedésben? Többi lent.

Figyelt kérdés

Önköltségesen gondoltam úgy talán(?) jobb mint az állami.


Add vmi pluszt ahhoz képest hogy az ember túl van az egyetem (OE) első két szemeszterén?


Estin csinálom és mivel nem dolgozom szakterületen, gondoltam hátha egy ilyen tanfolyam után lenne esélyem már közben elhelyezkedni...


Csak most kezdtem az egyetemet, de ha mellette csinálnám az OKJ-t akkor nyárra (mire az OKJ-nak vége) addigra 2 szemesztert tudhatok a hátam mögött, vagyis így ehhez viszonyítva. Most C#-ot tanulok és az OKJ-n is az az elsődleges nyelv...


Érdemes? (ugye idő és pénz áldozattal jár.)


2018. nov. 4. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Röviden és egyszerűen nem, az ötletet sem értem, hogy merülhetett fel ez a kombó.


OKJ bizonyítványa kb annyit ér, mintha otthon tanultál volna és elhiszik neked. Talán kevesebbet is. A diploma sem fog sokkal többet, csak utat nyithat komolyabb helyek interjújára, ahol ugyanúgy az egyéni projekteknek és előző munkahelyi referenciáknak lesz súlya.

2018. nov. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az OKJ egy köztes képzés.

Akkor lenne értelme, ha mondjuk középiskolában mondjuk nem programoztál, de azért érdekel az informatika, viszont nem akarsz (még) egyetemre menni, de azért szeretnél valamilyen szervezett oktatásban részt venni.


Szóval számodra már nem érdemes.

2018. nov. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vágom, hogy a számítástudomány alapjainak (legalább) az ismerete nélkül, hogyan lesz valaki jó programozó. Szerintem időpocsékolás az OKJ, inkább az egyetem mellett tanulj még többet önállóan, például kezd el valami hobbi projektet. Megtérül a befektetés nyugi.
2018. nov. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

"Nem vágom, hogy a számítástudomány alapjainak (legalább) az ismerete nélkül, hogyan lesz valaki jó programozó. "

Úgy, hogy programozó és programozó között van különbség - és egyikük sem lebecsülendő, vagy piedesztálra emelendő.


Nincs minden programozónak van szüksége felsőfokú matematikai és számítástudományi ismeretekre.

2018. nov. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Nem érdemes, sajnos mindkettő értéktelen szemét, ennek nagyrészt az az oka, hogy az egyetem évekkel, esetekben évtizedekkel le van maradva a piaci technológiákhoz képest. Oktatók ugyanúgy.


Szerintem fejlessz le 1-2 saját appot és próbálj szerezni hozzájuk pár felhasználót (nem nehéz). Onnantól nem csak hogy jobban fogok tudni a dolgot, de egyben referenciád is lesz. Javaslom, hogy alkalmanként kérd egy haladó fejlesztő tanácsát (pénzért).

2018. nov. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!