Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akkor most aki nem "jó"...

Akkor most aki nem "jó" szakot végzett, az nem is lehet szoftverfejlesztő?

Figyelt kérdés

Aki nem: proginfó, mérnökinfó, vmilyen mérnök, fizikus, matematikus szakot végzett, az nem is lehet szoftverfejlesztő?


- OKJ (esti/hétvégi): drága (én úgy tudnám finanszírozni, hogy mellette semmi extra kiadás és félretenni se tudnék)

Nem ad elegendőt

Nem naprakész

Alig jobb, mint az otthon, tökegyedül, suli nélküli tanulás


Hipersziper gyorstalpalók:

Nehéz bejutni

Sokszor egész napos - mikor dolgozzon az ember?

Nem ad többet, mint az otthon, tökegyedül, suli nélkül tanulás


Egyetem, pl egy budapestinek:

Gábor Dénes - gyenge, kb csak annyival ad többet, mint az otthon, egyedül tanulás, hogy lesz papírunk


NIK esti: rohadt jó, sokat ad

De időben nehéz összeegyeztetni a munkával (pl én nem is tudnám megoldani), rámegy az ember egészsége, olyan nehéz, nincs idő mellette az egyedüli gyakorlásra



Megoldás: lottófőnyeremény + ELTE vagy BME vagy NIK nappali


2018. okt. 5. 10:53
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:

Ja, és az egyetem is drága, akinek pl nincs már támogatott féléve.

Nekem már van pár.

2018. okt. 5. 10:56
 2/38 A kérdező kommentje:
Ja és ha részmukaidős állást keresek, pl adminisztrátor vagy eladó, megintcsak vajaskenyéren élek és kiköttetem a lakásból az internetet és a közműveket.
2018. okt. 5. 10:59
 3/38 anonim válasza:
Ha tudod a megoldást, nem kell kérdezni.
2018. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Nem tudom a megoldást.

Szövegértés.

2018. okt. 5. 11:06
 5/38 anonim ***** válasza:

"Aki nem: proginfó, mérnökinfó, vmilyen mérnök, fizikus, matematikus szakot végzett, az nem is lehet szoftverfejlesztő?"

Lehetni lehet - hisz a szoftverfejlesztési munkálatok szerteágazóak - csak nem tud (hacsak nem képzi ki erre magát és tudja bizonyítani rátermettségét) magas szintű feladatokat (mondjuk egy önvezető autó vezérlése az alapjaitól - tehát nem valami kész célkeretrendszer használatával, vagy mondjuk MRI- vagy csillagászati felvételek kiértékelése - amihez orvosi/fizikusi végzettség ajánlott) - amihez felsőfokú matematikai/számítástudományi/mérnöki/fizikai/biológiai/... ismeretek kellenek - elvégezni.


"Alig jobb, mint az otthon, tökegyedül, suli nélküli tanulás"

Amiben jobb:

* rá vagy szorítkozva hogy tanulj, haladj a tananyaggal

* OKJ esetén kapsz egy államilag elismert tanúsítványt, gyorstalpaló esetén "elvileg" egy munkaajánlatot

* csoportban tanulsz, tehát van esélyed szakmai kapcsolatépítésre

* van lehetőséged szakavatottól kérdezni, a projekteidet megvitatni


"Nem naprakész"

A naprakészség pótolható önálló tanulással - ami mindegyik képzésnél lényeges, kihagyhatatlan.

2018. okt. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Hát én például tudom motiválni magam otthon is, egyedül.
2018. okt. 5. 11:18
 7/38 anonim ***** válasza:
24%
Igen, általában egyetemi végzettség kell hozzá. Ha dolgozni akarsz, akkor ott levelező képzés. Ha nappalin akarsz, mellette pénzt keresni, akkor ott a duális képzés. Egyedül vizsgaidőszakban kell a gyakorlati helyre menni, de minden hónapban kapsz ~94 000 Ft-os fizetést. Mivel ez nem jövedelem, hanem ösztöndíj, így szinte maximum szociális támogatás is jár ~10 000, BURSA ami megint ~10 000, illetve ha szorgalmas vagy, akkor 20-30 000 tanulmányi ösztöndíj is jár. Igen, albérletben (főleg Pesten) elég karcsú, de kollégiumban bőven meg lehet ebből élni, hát még szülőknél. Egyébként sem csak Pest van, máshova is lehet menni egyetemre.
2018. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Egyedülálló, önellátó vagyok, Apumra nem számíthatok, neki is megvannak a gondjai.

Már bő 2 éve vagyok munkásember.


Otthon kezdtem tanulni és 3 programozó ismerős támogat is ebben, egyiktől egy csomó linket, mindenfélét kaptam.



Az a gond, hogy még az esti NIK és munkahelyváltás, 4 v 6 órás meló lenne jó, csak olyat hol találok és hogy élek meg.

Nomeg úgy is nagyon nehéz.

2018. okt. 5. 11:44
 9/38 anonim ***** válasza:

Párom is szoftverfejlesztő OKJ-t csinált, esti képzés és INGYENES. 2 OKJ mindenkinek ingyenes. Ő egyetem és 8 órás munka mellet csinálta. Jó alapot adott, a többi csak rajtad múlik. A záróvizsga komolyabb volt, mint némely szakon egyetemen.

Ne a kifogást keresd állandóan, hanem a megoldást...

2018. okt. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

2 OKJ-t végeztem, összesen félmillió forintért.

Igen, elvileg 2 OKJ ingyenes, de általában csak iskolarendszeren kívülit találni, százezrekért.


Meg csalódtam az OKJ-kban.


Motivált tudok lenni, szívesen tanulok otthon, ismerősöktől tudok kérdezni.


Csak hát lehurrogják az otthon tanulást.

2018. okt. 5. 12:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!