Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha vannak PHP-s alapjaim,...

Ha vannak PHP-s alapjaim, akkor két hónap alatt meg lehet olyan szinten tanulni egy keretrendszert, pl. Laravelt, hogy tudjak vele állást találni?

Figyelt kérdés

2018. nov. 6. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Dehogy.
2018. nov. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nyilván......
2018. nov. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, tehát akkor a válasz az, hogy nem. De kifejtenétek bővebben? Mennyi idő lenne tényleg elég hozzá körülbelül?
2018. nov. 6. 18:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ilyesmit években mérik.
2018. nov. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért nem elég, mert egy állás betöltéséhez komplex, szerteágazó ismeretekre van szükség. Tegyük fel, hogy PHP-t és laravelt megtanulod alap szinten.


Egyrészt a fő fejlesztési nyelvet nem csak alap szinten kellene ismerni. Aztán mivel web témakörről beszélünk biztosan kell majd html, css és javascript is + 1-2 javascript keretrendszer, mert ritkán használnak csak vanilla js kódot. Készségszinten tudni kell használni legalább egy fajta verziókezelő rendszert és egy sql adatbáziskezelő rendszert.

Ez a beugró a gyakornoki szinten.


Nézegess kezdőknek szóló álláshirdetéseket és abból meg tudod állapítani, hogy mi a pontos elvárás a jelentkezőkkel szemben. De ez az alap php + laravel nagyon kevés lesz. Én azt szoktam mondani, ha valaki most eldönti, hogy X technológiával/témakörrel akar állást keresni és nincs még céges tapasztalata, akkor legalább 1 év célirányos tanulás kell, mire esélye lesz egy állásra.

2018. nov. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 hsz-z osztom.


De azzal nem teljesen értek egyet, hogy JavaScript, CSS és HTML-hez is érteni-e kell.

Van az úgynevezett backend fejlesztő, aki a "külcsinnyel" nem foglalkozik, nem kell pixeleket számolgatni.


PHP fejleszőként nem árt ismerni:

- magát ugye a PHP-t

- érdemes azért 1-2 keretrendszert kitanulni. Láttam már Laravel + Symfony + natív vegyest is már... :D

- linuxot (valahol csak fut ugyebár céges környezetben)

- VM virtualizációt, ha van külön local környezet

- vagy netán Dockerről van szó (előző alternatívájaként persze)

- MySQL/MariaDB, PostgreSQL; vagy NoSQL alapúakból 1-2t pl. MongoDB (Oracle kötvehiszem hogy kellene)

- REST/SOAP kommunikációk (nem ördöngős, nem kell megilyedni :D json/xml adok kapok)

- Apache szerver configuráció


Amúgy soknak tűnik pedig nem az.

PHP adott, keretrendszer adott

Linux max játszol vele

VM-re mondjuk VirtualBox-re felteszel egy CentOS-t vagy Ubuntu server-t és ott a linux tanulás is. Vagy Dockerezel localon vagy VM-en. Ez játék a technológiákkal. :) Vagy első körben XAMPP-ozol 1et.

DB mindenkép kell, szóval válogathatsz

Apache-t úgy is lesz, azt nem tudod kikerülni

REST-meg ráér és érintettük minden pontot.


Ugye, hogy nem sok? :D Csak elkezded és mindent érintesz. :P

2018. nov. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit értesz Php-s alapok alatt. Az, hogy nincs keretrendszer ismereted önmagában nem probléma, ha a prgramozási és nyelvi alapok megvannak, és tanulékony vagy. Egy Junior pozíció általában nem arról szól, hogy mindent készen tudnod kell, az arról szól, hogy folyamatosan tanulsz, és fejleszted magad. Én sem otthon tanultam meg a Laravelt vagy a Symfonyt, hanem becsöppentem egy munkahelyre ahol ezt használták, 1-2 nap alatt átfutottam a felépítését, megismerkedtem a kódbázissal, és munkába álltam.


Itt jön egyébként az egyik trükkös dolog. Neked nem a keretrendszert kell az elején megtanulnod. Neked az ott használt kódbázisban kell megtanulnod dolgozni, és emellett fokozatosan megismerni a keretrendszert mögötte. És egy kész, működő kódbázisba könnyebb belerázódni, mert a legtöbb feladat a már használt sémákat fogja követni. Ami meg mégsem, azt nem te fogod az első héten megkapni.

2018. nov. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A Laravel alapjait piszok gyorsan meg lehet tanulni, ha van hozzá érzéked. Nekem stabil PHP tudással, úgy, hogy előtte csak Symfony keretrendszerrel foglalkoztam és azzal is csak alapszinten, 2 hónapba telt a Laravelt megtanulni. Viszont hogy profi legyél benne és állást találj vele, kell legalább 1-2 év aktív használat. Mert az egy dolog, hogy az alapokat (routing, controllerek, modellek) tudod, de egy álláshoz ismerni kell a tesztelést, a migration működését, middelware, providerek, modulok, stb stb...
2018. nov. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 A Laravel alapjait 2 nap elsajátítani ha előtte Symfonyztál, egy kaptafa, plusz néhány modul konkrétan a Symfonyból van áthúzva. 2 hónap alatt lazán meg lehet ismerni a legtöbb modulját a keretrendszernek, főleg éles munkakörnyezetben, ahol használva is van.
2018. nov. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!