Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell linux alá programo...

Hooks kérdése:

Hogyan kell linux alá programot letölteni?

Figyelt kérdés
Raspberry Pi 3+ alá NOOBS-hoz töltenék le VLC-t és Commandert, de nem sikerül

2018. nov. 14. 14:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"fölösleges igyekezet, de még nem késő abbahagynod..." :DD

(Beteg agyamban elkezdett körvonalazódni, hogy akár a szexualitás kategóriában is felbukkanhatna ez a kérdés, kicsit átkonvertálva. Szerintem Tabaki ott is míves kifinomultsággal terelné finoman a helyes irányba a lelkes ifjúságot.)

2018. nov. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Alain Delon ***** válasza:
Lesz ott valami szoftverkezelő, amibe fel vannak véve a rendszer repói. Onnan szoktunk Linuxra telepíteni.
2018. nov. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket. valóban windowshoz vagyok szokva, de benne vagyok annyira a számítástechnikában, hogy linux alá nem windows-os programokat akarok telepíteni. az is igaz, hogy a windowsban, vagy androidon számomra nagyon egyszerű a telepítés. a rendszernél maradva sokkal jobban szeretem a TC-t, mint a fájlkezelőt. egyszerűbb az F5-öt nyomni, mint két ablakot megnyitni,kijelölni,húzogatni. ok, keresem a VLC-t a hivatalos oldalán.
2018. nov. 16. 10:41
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha Windowsban egyszerűnek tartod a telepítést, hát Linuxon még egyszerűbb:


sudo apt-get install vlc


vagy a szoftverközpontban a telepítésre kattintasz és kész.

Mégcsak le se kell külön tölteni a csomagot, mert mindent elintéz a fenti művelet.

2018. nov. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"sokkal jobban szeretem a TC-t, mint a fájlkezelőt. egyszerűbb az F5-öt nyomni, mint két ablakot megnyitni,kijelölni,húzogatni"

Akkor te a kétablakos fájlkezelőt szereted, de nem a TC az egyetlen ilyen.

2018. nov. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 tabaki ***** válasza:

#15: Egy-két órája én is ugyanezt akartam megjegyezni, de megzavartak, mielőtt beküldhettem volna. De legalább elmondom még egyszer ugyanazt, bővebb lére eresztve:


"...jobban szeretem a TC-t, mint a fájlkezelőt. egyszerűbb az F5-öt nyomni, mint két ablakot megnyitni,kijelölni,húzogatni"

Amit te a Total Commanderrel azonosítasz, az nem annak találmánya, vagy akár ismertetőjele, legfeljebb tulajdonsága. A TC a Norton Commander nevű kiváló DOS-program számtalan klónjának egyike - kétségkívül a legismertebb, és maga is rengeteg hasonlónak büszke őse. Ezzel nem a kiváló Total Commander érdemeit akarom kisebbíteni, hanem azt jelezni, hogy a világ tömve van hasonló (windowsos és linuxos) Norton- és TC-klónokkal, amelyek az alapfunkciók kezelésében még meg is egyeznek az eredetivel. Mindkét ajánlott program létezik Windowsra is, linuxra is, a Midnight Commander a karakteres képernyős Norton, a Double Commander pedig a grafikus felületű TC hagyományait követi.

2018. nov. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Alain Delon ***** válasza:
Még mindig nem tudjuk, milyen rendszer van a gépeden, de innen többféle disztróra telepíthető: [link] . Azt azért megemlítem, hogy két fő csomagtípus létezik a Linux disztrókta, a DEB és az RPM. A rendszerek vagy egyiket vagy másikat használják, azért nem mindegy, mit töltesz le. Különben szoftverkezelő nincs benne? Abból tudnád telepíteni a rendszeredhez elkészített csomagot. Mint korábban írtam, Linuxra így telepítünk, nem úgy, hogy a netről halásszuk össze sokszor kétes telepítőket.
2018. nov. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Használd a double commander-t hasonló, mint a total commander.
2018. nov. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!