Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetemeken milyen programozás...

Egyetemeken milyen programozási nyelven tanulnak? (Mérnökinfó)

Figyelt kérdés
Pannonra vagy a Dunaújvárosi egyetemre gondoltam hogy jelentkezek, de előtte szeretnék tanulni valamilyen programozási nyelvet hogy ott majd könnyebben boldoguljak.

2018. dec. 8. 22:49
 1/9 anonim válasza:
c#, java
2018. dec. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha mérnökinfó, akkor inkább c-vel ismerkedj.
2018. dec. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. Az egyetemeken úgyis az elejéről kezditek a tanulást.

2. Feltételezem - mivel egyetemre jelentkezel - középfokú oktatási intézményben tanulsz. Elvileg ott az emelt szintű informatika érettségire való felkészülés jegyében fakultáción tanulni lehetne programozást.

3. Ha még soha nem programoztál és egyszerű nyelvet keresnél kezdésnek ott a Python és a Pascal (Logo vagy Scratch inkább az általános iskolásoknak jó). Kicsit nehezebb a Java, a C# vagy a C(++) - de kellő elhivatottsággal az sem lehetetlen megtanulni alapszinten.

2018. dec. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ha ezzel meg vagy itt folytadhatod:


[link]


(Lényegében megtanulod az első két félév prog anyagát)

2018. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én mindig elcsodálkozom, hogy mások milyen modern helyen tanultak.. én 2013-ban általános iskolában Pascalt tanultam.. gyűlöltem is :/
2018. dec. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5: Teljesen mindegy nyelv "modernsége".

Van aki a Logo-t vagy a Scratch-et sem tartja "izgalmasnak".

Tanár- és nebulófüggő.

2018. dec. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

~10 éve fejeztem be a BME mérnökinfót, és a következő nyelveket tanultam meg ott:

C, C++, Java, C#, Verilog, elsőrendű logika, SQL, Python, php, XPath, Latex, Erlang, Cékla, Prolog, AgentSpeak, bash.


De lehet, hogy kifelejtettem valamit. Ezeknek a nagyja lényegében kötelező is volt, 2-3 van közte, amit meg lehetett volna úszni, ha akarom. Természetesen egyiket sem tanultam meg magas szinten, de mindegyiknek ismerem az alapjait, és innen már nem nehéz továbblépni. Ha szoftverfejlesztés szakirányra megyek, akkor gondolom alaposabban megtanultam volna néhány nyelvet.

2018. dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A latex nem programnyelv, hanem szövegfeldolgozó rendszer.

A BASH szintén nem programozási nyelv, hanem egy shell, egy parancsértelmező, amely tartalmaz egy interpretert.

2018. dec. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az elsőrendű logika sem programnyelv, a Verilog meg ennyi erővel olyan, mint a Latex, csak nem dokumentumot, hanem hardvert ír le. Vajon az XPath programnyelv? Talán az XLST-vel együtt. A HTML-t direkt nem írtam, mielőtt valaki beleköt. A Bash esetén viszont szerintem megalapozott a programnyelvekhez sorolás.


De nem is azt írtam, hogy ezek mind programnyelvek, csak annyit, hogy nyelvek, meg hogy előkerültek az egyetemen, mikor én jártam oda. Azért örülök, hogy legalább a Céklán nem akadtál fenn :-)

2018. dec. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!