Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kell megcsinálni ezeket...

Hogy kell megcsinálni ezeket a feladatokat Visual Studioban?

Figyelt kérdés

két metódusba kerüljenek


1: Olvassunk be egy mondatot. Írjuk ki azokat a szavakat, amiknek az első és az utolsó betűje megegyezik!



2: Egy mondat minden szavát fordítsuk meg. A szavak sorrendje ne változzon! pl: "Szeretem az almáspitét" ==> "meterezS za !tétipsámla"



2018. dec. 23. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy az órán tanultátok.
2018. dec. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:
76%
Legjobb lesz, ha választasz egy programnyelvet, és annak a lehetőségeihez igazodol. Gondolom, érdemes először szavakra bontanod a mondatot, és így tárolnod őket, pl. tömbben vagy listában, utána már túl sok bonyodalommal nem járhat. Egyébként te hogyan képzeled el, és egyáltalán mi a tulajdonképpeni problémád? A bemutatni kívánt kódodat ne ide írd, hanem egy kódmegosztó oldalra tedd fel (mondjuk hastebin.com).
2018. dec. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tabaki ***** válasza:
64%
Ja, látom már, hogy C#, nem tudom, hogy nem vettem észre az előbb. Az meg maradjon a te titkod, hogy miért a Visual Studio nyomatékosítása volt a fontos, nyilván valami reklám okából. Ha a C#-ban a stringeknek nincs eleve Reverse vagy hasonló metódusa, akkor egyszerűen a szó utolsó karakterétől visszafelé számlálva írd ki a betűket (ez a 2. feladat -- az elsőben nemigen tudok nehézséget felfedezni).
2018. dec. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tabaki: Nem azért mondom, de a te segítséged több kár okoz, mint hasznot. Nem ismered a tananyagot, ezért adsz olyan hülye tanácsokat.


A vak is látja, hogy pl. a string karaktereinek fordított sorrendje azt a célt szolgálja, hogy a tanuló megtanulja a stack használatát és abba pusholva, majd abból popolva hozza létre az eredményt, nem pedig azt, hogy "reverse" vagy bármilyen más függvényeket hívogasson.

2018. dec. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:

„Nem ismered a tananyagot, ezért adsz olyan hülye tanácsokat.”


Ebben igazad van, sőt, magát a C# nyelvet sem -- erre nem lehetek éppen büszke, de titkolni sem tudnám. Szánom-bánom, hogy nem ismertem fel az oktatói szándékot, viszont a feladat az én szintemen is feladat, és visszafelé lépkedő ciklussal egyszerűen megoldható. A más nyelvekben létező kész szövegmegfordító függvényt nem akartam említetlenül hagyni, egyébként eszem ágában sincs erőltetni a használatát, pláne, hogy azt sem tudom, van-e ilyen a C#-ban egyáltalán.

2018. dec. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1: Beolvasod a mondatot egy Stringbe, majd Regex segítségével szétbontod őket egy arrayba, például

"Szeretem a tejet"

["szeretem", "a", "tejet"]

majd minden elemet egyesével megvizsgálsz regexel, hogy első és utolsó egyezik-e

^([a-z|A-Z]).*\1$

^: String kezdete

([a-z|A-Z]{1}) : 1 db nagy vagy kisbetű, amit megjegyez

.*: bármilyen hosszan

\1: az elmentett karakterrel egyező

$: String vége.


2: Betöltöd a mondatot stringbe, szétbontod arrayba. majd minden egyes szót külön szétbontasz egy ideiglenes arrayba karakterenként, amit 0-tól töltesz meg felfelé, majd visszafele olvasod vissza, rakod össze újra stringé és írod vissza az eredeti arrayba. ezt mindennel megismétled, majd az első arrayból visszaolvasod a már megfordított szavakat

2018. dec. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:

@#6:

Aztán hol van ebben a push és a pop, amelyek nélkül a program annyira nagyon kártékony, hogy #4 jobbnak látta idejekorán eltanácsolni a többé-kevésbé hasonló javaslatom részletezésétől? Remélem, nem azzal akarsz hivalkodni, hogy neked fontosabb a megoldás, mint a tananyag! Mert ha igen, hát én nem tudom, mit csinálok...

2018. dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!