Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel érdemes elkezdeni?

Mivel érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
Mivel érdemes elkezdeni a programozást? Mit programozzak? Ha az alapokat tudom hogyan tovább?

2018. dec. 26. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Azon gondolkodni hogy ha az alapokat tudod, akkor hogyan tovább, véleményem szerint felesleges gondolkodni, mert mire oda jutsz, már tudni fogod. Azt ajánlom vegyél elsőre valamilyen kezdő könyvet magyarul (nem írtad milyen nyelven szeretnél programozni), vagy ha tudsz angolul akkor kurzusokat is vehetsz udemy-n. Mosh Hamedani-t tudom ajánlani c#, javascript, esetleg python téren. Viszont arra számíts hogy az elején nagyon nehezen fogod megérteni a dolgokat, mert kezdetben alig tudsz elsajátítani egy-egy dolgot, mert ahoz hogy azt valóban megértsd, mást is kéne tudnod. Ugyhogy a legeslegelején még talán nem fog nehéznek tűnni. De idővel rájössz mennyi mindent nem tudsz, és utána már tudni fogod hogy hol hiányos a tudásod, mit kéne tanulnod.
2018. dec. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Angol + google.
2018. dec. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az attól is függ, hogy milyen mély ismereted van. Mit értesz alapok alatt? Változók, ciklusok, OOP szemlélet (vagy funkcionális szemlélet) megvan? Ami szerintem nagyon fontos, hogy:

- érts angolul

- !!! tudd a google-t használni !!!


Első körben szerintem keresd meg mi érdekel téged, például Androidos alkalmazásfejlesztés, valami natív asztali alkalmazás fejlesztése, webfejlesztés, stb, és találj valami ötletet, amit megvalósíthatsz. Koncentrálj egy nyelvre. Például ha az Android fejlesztés érdekel, próbálj megírni egy időjárás előrejelző alkalmazást, aminek egy képernyője van és valami publikus, ingyenes API-ról húzza be az adatokat. Először elég, ha szöveges formában kiírja hány fok van. Nagyon kicsi és egyszerű dolgokkal kezdd el, és lassan haladj. Én 4 éve dolgozom fejlesztőként, és bárcsak szólt volna valaki az elején, hogy ne gányoljak mindent össze, az akkori tökéletesnek hitt tudásommal. Egy halál dolgozni a saját legacy kódomon. :D

2018. dec. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: amit még melegen ajánlok: ne hidd soha, hogy TUDSZ akármit is teljesen. Higgy nekem, valószínűleg nem tudod, és ez nem baj, ne engedd, hogy az egód föléd kerekedjen, mert nem fogsz tudni előrelépni. Évek múltán derült nekem is ki, hogy én csak hittem, hogy tudom az OOP-t, aztán seggreültem, mikor egy komolyabb problémához érkeztem, amit a rossz kód kialakításom miatt nehezen tudtam megoldani. Pedig én szentül hittem, hogy már mindent tudok. Ne ess az én hibámba.
2018. dec. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Nyomd meg az F12-t. Igen, most, a böngésződben! Megvan? Na, van ott egy Konzol (Console) fülecske. Kattints rá. Látod ott azt a mezőt, ahová lehet gépelni?


Na, próbáld ki azt, hogy oda beírod:

console.log("Ez az első JavaScript nyelven írt programom!");

Majd üss egy entert. Gratulálok! Máris megírtad életed első programját!


Na most próbáljuk ki azt, hogy kiírjuk a számokat 1-től 100-ig:

for (var i = 1; i < 100; i++) console.log(i);

Gratulálok! Ez már a második programod volt!

2018. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!