Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri még programozónak menni?

Megéri még programozónak menni?

Figyelt kérdés

Egyre több az ilyen Greenfox meg stb sulis, másrészt a felmérések szerint, egy kezdő kb 250 körül kap Pesten, később is max 400-ra megy fel, de azért már kő keményen meg kell dolgozni meg kell a diploma.

Közben meg most keresek targoncásként 280 nettó körül és full laza a munka.


2019. jan. 21. 17:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szoftverfejlesztő szerintem elég keresett, Pesten persze sokkal több a lehetőség, na meg a pénz. A diplomásokat nyilván komolyabban veszik, még ha kezdők is.

Én mérnökinfos hallgató vagyok, de őszintén szólva ha lenne egy ilyen jó fizetésű "full laza" munkám nem hiszem, hogy otthagynám programozás miatt. :D Jólehet több pénz van benne ha már van pár év tapasztalata az embernek, de cseppet sem mondanám lazának. (Legalábbis számomra, mert a programozás, főleg a C#, Java nem igazán a szívem csücske.)

2019. jan. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Programozónak sosem a pénzért megy az ember. Nem akarok álszent lenni, nyilván motiváló és nagyon jó érzés, ha jól megfizetnek, de nem tudnám csak a pénzért csinálni. Ha nem szereted a programozást, akkor annyi negatívummal jár, hogy nem tudnál dologzni egy fél évig sem. A fizetés meg azért lehet alacsony egy-két helyen, mert eleinte bizalmatlanok az illetővel.. főként az oktatás színvonalának romlása, és az ilyen Greenfox és társai miatt. De ez gyorsan tud változni.


A 280 nettó targoncásként dologgal semmi gond nincs ha meg vagy elégedve. Akkor minek váltanál? Az egyetlen ellenérv, hogy nem nagyon van fejlődési lehetőséged / előre lépés.

2019. jan. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy nem akarok nagyképűnek tűnni, de érzem, hogy több van bennem.

Mindenképp szeretnék diplomát, de eddig nem igazán tudtam eldönteni, hogy milyen irányba induljak el, így most inkább kihagytam egy évet és eljöttem dolgozni.

Nem szeretnék targoncázni se, de én nem értem ezt az egészet.

Orvos szart se keres, programozó szart se keres, közben meg itt Pesten már mindenki hazaviszi a 250 nettót alsó hangon.

Akkor hogy van ez?

2019. jan. 21. 18:18
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem jó szakma ha alkalmas lennék és lazán bevallalnam.
2019. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"max 400-ra megy fel"


Ja, a programozó segédmunkások bére. Aki meg komolyan csinálja, annak a kétszerese, plusz mellékállásban még egyszer ennyi.

2019. jan. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Persze :D

Azért ne túlozzunk.

Jó, biztos van, aki hazaviszi a nettó másfél millát, de szerintem az átlag nem.

2019. jan. 21. 18:45
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha hazaviszi. Ha ügyes

Az a baj hogy ha valaki nem ügyes, például én én nem tudok hatékony lenni.

Ezért nem programozom

2019. jan. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Jó, biztos van, aki hazaviszi a nettó másfél millát, de szerintem az átlag nem."


Még az egyharmadát sem. Ezek a 800 ezres, meg másfél millás jövedelmek városi legendák.

Nettó 450 fölé már elég nehéz menni itthon, mert nincs, aki megadná. Akik ennél jobban keresnek, azok messze nem az átlag. Banki, infokommunikációs szektor, beágyazott rendszer fejlesztés. Ezek a státuszok fizetnek, meg néhány data scientist állás, de a többi jobbára kulimunka, bőven fél milla alatti pénzért.

A valósághoz hozzátartozik, hogy a cafeteria viszont a legtöbb helyen azért elég sommás, lehet akár havi 100 fölött is.

2019. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%
A kezdő bér Bp-n most olyan nettó 300 + kefetéria, seniorként 500-600 architechként 700-800, utána már nehezebb előre jutni, de olyan milkáig azért még megoldható. Ez nálunk van, külöföldön sokkal több a bér, egyik barátom az USA-ban mid levelként keres $15000-et havonta. Szóval nyugodj meg, lehet vele keresni, persze rengeteg munkát is kell belefektetni, az, hogy te lehúzod a 8 órádat és mész haza itt nem játszik, ha versenyben akarsz maradni. Csak a pénzért nem is lehet csinálni, szeretni kell a programozást.
2019. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2019. jan. 21. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!