Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri a mai világban programo...

Fűrészke007 kérdése:

Megéri a mai világban programozónak tanulni?

Figyelt kérdés
Mennyit kell hozzá tanulni?Hány év?Könnyen ellehet helyezkedni?Mennyi a kedző fizetés?Marad idő családra,barátokra?
2013. júl. 16. 17:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

> Mennyit kell hozzá tanulni? Hány év?

Az egyetemi alapképzés 3 év. Ha bírod a tempót és vágod a témát. Tehát előnyös előzetes ismereteket szerezni. Közben pedig gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni kell.


Azt ne várd, hogy az egyetem szakmát ad a kezedbe, neked kell ráérezned és beletanulnod a dologba.


> Könnyen ellehet helyezkedni?

Nézd meg hány programozói álláshirdetés van. Nem kevés. És gondold csak végig: az informatika a leggyorsabban fejlődő ipar- és tudományág, programozókra még jó darabig szükség lesz.


> Marad idő családra,barátokra?

Munka mellett biztos, ugyanolyan állás mint a többi. Egyetem mellett gázosabb, de ha jó eszed van, akkor gyorsan tanulsz és több időd marad.

2013. júl. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
köszi:) fizetésről nem tudsz valamit?
2013. júl. 16. 17:37
 3/27 anonim ***** válasza:
Hát azt direkt hagytam ki, mert nem akarok hülyeséget írni, meg leégni, mert jelenleg a fizetésem elég gyenge, de én nettó 200 feletti értékeket hallottam eddig.
2013. júl. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 iostream ***** válasza:
Budapesten 230 körüli nettóval kezdesz, ha nincs sok tapasztalatod. Ha jó helyre mész (bank) és szerencséd van, lehet több is. Ha hülye vagy, lehet kevesebb is.
2013. júl. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Most 14 vagyok jelengleg.Megérné már most nekiállni tanulgatni magát a szakmát?gyakorolni stb?

tudtok valami oldalt?

2013. júl. 16. 18:12
 6/27 anonim ***** válasza:

Persze, de ne véresen komoly tanulásnak vedd, hanem játssz nyugodtan programozás közben, ne úgy állj hozzá minden programodhoz, hogy nem hibázhatsz, és hogy mások biztosan jobbak nálad. Ez a legfontosabb szerintem, én még olyan embert nem láttam, aki hiba nélkül kódolt volna.


Kezdésnek szerintem kezdj el nézelődni a programnyelvek között, ne csak leírásokat, tényleg írj egy-egy programot azokon amik érdekelnek, és ha nem tetszik, akkor sem veszítettél semmit. A kezdőknek szokták javasolni: Python,Pascal,Java,C#,C++ nyelveket, én a C#-ot szeretem, de mindenkinek van olyan nyelv, ami kicsit közelebb áll hozzá.

2013. júl. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 SimkoL ***** válasza:
41%

Mint "falusi paraszt" - végül is most már csak mesze lakom a várostól - azt ajánlom ha elég ügyes vagy tanulj valami normális szakmát. Informatikus, programozó annyi van az országban, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. Jó pár éve újra falun élek, fiatalkoromban 'nagy, jobb' helyeken is dolgoztam de nekem az a tapasztalatom, hogy ismerettség, kapsolatok nélkül nehéz kifogni egy 'rendes'

állást. A nagy fiam - lassan 30 - rendszerinformatikus végzettségű és kisgépeket javít elég jó pénzért. Itt nálunk Magyarországon lassan senki sem akar dolgozni és ezért a kétkezi munkát százszor jobban megfizetik, mint az 'elméleti' szakembereket. Egy villanyszerelő, burkoló, kőmőves stb. bár nem diplomás ember de százszor többet ér mit egy informatikus, programozó. Egy jól képzett vasipari szakmunkás - legyen egy CNC esztergályos - sokkal keresettebb mint egy programozó. Jó a meló 'koszosabb', de sokkal biztosabb is.

2013. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Utolsónak: Igen,tudom hogy a kétkezű munkát jobban fizetik,keresik.De,ha nem lenne annyira jó agyam,(szval jó tanuló vagyok) akkor azt mondom oké.De most ha valaki okos,miért mennyen burkolónak.?Keresztapám hegesztő,szereti is,de csak azért mert nem volt okos:D

Van egy ismerősöm,ő meg burkoló,és nem talál állást sem.15helyen hivogat már,de semmi.szóval semmi sem olyan biztos:/

2013. júl. 16. 21:23
 9/27 anonim ***** válasza:
Csak annyit fűznék hozzá, hogy egyetlen egy álláslehetőséget pályáztam meg. Fel is vettek.
2013. júl. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Szerencse kérdése:D
2013. júl. 17. 08:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!