Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gyakori az ilyen ha programozó...

Gyakori az ilyen ha programozóként állást keresek?

Figyelt kérdés

Megkeresett egy HR-es, de a betöltendő pozíció leírásán kívül semmilyen információt nem mondott, nem mondta, hogy milyen cégnél és helyileg hol lenne a munka, ezeket az információkat gondolom a videóinterjúra tartogatja, de ez nekem nem tetszik, ezért el is ment a kedvem a videóinterjútól.


Ha jelentkezek valahova, akkor azért tudom, hogy milyen céghez jelentkezek és, hogy helyileg hova kéne menni dolgozni, szóval ha már egy pozícióra keres valakit, akkor ezeket miért nem lehet a legelején közölni?


2019. febr. 10. 08:32
 1/8 Derwer ***** válasza:
100%

Valszeg fuggetlen fejvadász, és nem belső HRes.

És ők nem szokták ezt megosztani, csak a várost, és a cég szektorát.

Igen, ez bosszantó, de így szokott lenni. Első körben úgyis csak ismerkedés lesz, vesztenivaló nincs, max egy órával kevesebb szabadidőd lesz.

2019. febr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Gyakori.
2019. febr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen általános. Mellesleg megjegyzem működik is, hiszen annyira nem akarod az állást, hogy megcsináld az interjút, fölösleges elkezdeni akkor a folyamatot mindenkinek.
2019. febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ő az első szűrő , ha nagyon gáz vagy már a cegig se jutsz el.
2019. febr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha más nem, a kerültet ilyenkor erőltesd ki, pl. Kistarcsáról én sem járnék át Budakalászra , még ha jobb is sokkal a fizetés.

Fejvadászoknál amúgy tipikus, hogy cégnevet nem mondanak. Vesztenivalód még nincs, ha megnézed, hogy ki és mit ajánl.

2019. febr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Típikus, de én is utálom.


Ha tetszik, ha nem, rohadtul nem mindegy, hogy fél órát kell egy nap utaznom vagy két és felet...


Aztán a cégnév is olyan, hogy sok helyen vannak ismerőseim. Van ahova szívesen mennék az általuk elmondottak alapján, van ahova semmiképpen.

2019. febr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tököm televan az ilyen semmitmondó megkeresésekkel.

"kihívásokkal teli, nagymultú, versenyképes, csapatjátékos, fejlett problémamegoldó, önálló munkavégzésre képes, motivált, bla bla bla..."


Engem az érdekel, hogy

- hol?

- mit?

- mennyiért?

2019. febr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyakori 3 okból:


1: HR-nek fogalma sincs mi a különbség a Java és a Javascript között, nem tud különbséget tenni telefonos és ip alapú kommunikáció között, a memóriát összekeveri a hdd-vel, miközben az ssd-re gondol.


2: FEJPÉNZ beszél minden más ugat. Programozóknál 250-1200 ezer forintos fejpénz jár egy jó jelöltért. Ezért nem adja ki a cég nevét, hogy CSAK RAJTA KERESZTÜL lehessen a deal-t megkötni. Ha FB-re kiírod, hogy állást keresel, mint programozó, vagy linked-in-en, akkor hidd el, jönni fognak a haverok, akik tudnak adni állást és ugyan azt fogják nyújtani, mint a HR-es, csak ők tudják is, hogy miről van szó.


3: Köti őket a szerződés és nekik csak egy szám vagy.

2019. febr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!