Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen útmutatót tudtok, hogy...

Milyen útmutatót tudtok, hogy az assembly-t megértsem?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy a gépi kódot max assemblyre lehet visszafordítani.


Na ezt a nyelvet akarom megtanulni.


Ilyenek vannak benne, hogy EAX, rsd, rax.


2019. febr. 24. 13:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%
Nyilván valami assembly tutorialt.
2019. febr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ha más programozási nyelvet még nem ismersz, akkor nem ajánlom. Főleg, hogy processzoronként változik a kód, szóval még annyira sem hordozható mint egy C kód.


De ezek jó kezdőpontok:

[link]

[link]

2019. febr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%
Semmi más mint az adott processzor utasításkészlete. Megnézed milyen processzorra vagy kiváncsi és letöltöd a hozzá való kézikönyvet. Az EAX és a RAX főleg ha x86 környezet regiszterek nevei (kicsit hasonló mint a változó magasabb szinteken). Az RSD most nem rémlik, vagy nem x86 környezet.
2019. febr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

Az assembly nyelv ismeretéhez nem elég a nyelv utasításkészletének ismerete, hanem a processzor felépítését is tanulmányozni kell. Enélkül ugyanis baxhatod az assembly-t. A kettő szerves egységben van.

Tehát az x86 asm-hez meg kell ismerni az x86-os procik architektúráját, címzésmódjait is.

2019. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
41%
Még mindig PTSDm van ha az Assembly kóddal találkozok :D pedig csak féléven át tanultam egyetemen.
2019. febr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Azt áruld már el milyen processzor. Mert EAX-ot meg az RAX-ot megtaláltam az x86 architektúrában, de az RSD-re én sem emlékeztem, és itt keresgélem a kézikönyvekben és nem találom.
2019. febr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Hát igazából, ha rámegyek cheat engine be, hogy disassemble/browse this memory region akkor ezek akkor jönnek ki.


Ezt szeretném érteni

2019. márc. 8. 18:54
 8/21 A kérdező kommentje:
Intel processzor van a gépembe.
2019. márc. 8. 18:58
 9/21 anonim ***** válasza:
63%
Értem. Azért egy disassemblált kódót megérteni nem kis kihívás. Ha az assembly alapjai ilyen szinten hiányoznak nem fogod megérteni. (tudom le fogsz pontozni, de ez akkor is így van). Nagyon messze van ez a fórum attól, hogy ezt most elmagyarázzuk neked.
2019. márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Az az RSD nem RSP véletlenül, mert az értelmes lenne.
2019. márc. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!